Už je to přibližně půl roku, co jsem opustil svou vysněnou virtuální farmu, na které jsem strávil desítky hodin příjemné práce. Po mém návratu zpět do světa lidí jsem již ale neměl v úmyslu se k tomuto životu v budoucnu vracet. Studio Giant Software ovšem připravilo pro Farming Simulator 19 nový obsah a já tak musím znovu navléct monterky, nasadit slaměný klobouk a požádat vládu o nějaké dotace.

Když jsem se v podobné situaci ocitl v roce 2017 a tehdejší ročník Farming Simulatoru obdržel taktéž verzi Platinum, znamenalo to pro něj novou mapu, novou značku, rozšíření modů a další vylepšení, která nejenže usnadňovala hráčům práci, ale i dokázala hru řádně zpestřit. To stejné jsem očekával i od letošního ročníku a jediná moje starost byla, zda mi za těch dlouhých šest měsíců nepošel pes, kterého jsem tam nechal napospas osudu.

Je to Star Wars? Je to No Man Sky? Ne, je to Farming Simulator.

 

Všechna má očekávání byla zašlapána do hlíny hned pár minut po zapnutí hry a nalogování se na mou stařičkou farmu. Na první pohled se ve hře nic nezměnilo, koně se procházejí po výběhu, kombajn, který jsem zapomněl nastartovaný stále běží a pes věrně čeká u své boudy na návrat svého otrokáře. Hru jsem tedy opustil a vrátil se do hlavního menu pátrat po těch “platinových” změnách. Nových map, kde můžete rozjet svůj žitný byznys, je tu dokonce 6. Ani za jednou ovšem nestojí vývojáři hry, nýbrž herní komunita a stáhnout si je můžete i do základní verze FM19. Platinum edice tedy oficiálně neobsahuje žádnou novou mapu.

Přečti si  Odhalení Bettlefieldu 6 bylo zdánlivě teasováno na červen

Nový soundtrack? Nové mapy? Nové způsoby farmaření? Nová zvířata? Změny v gameplay?

Nebudu chodit okolo horké kaše a přejdu přímo k tomu, co nového Platinová edice nabízí. Studio Giant Software si pro hráče připravilo pouze jednu jedinou novinku, a to implementaci světoznámé značky Claas, která se v této herní sérii objevuje vůbec poprvé. V herním obchodě tak najdete přes 35 nových traktorů, nářadí a pomůcek od této německé značky.

Spider-kůň, Spider-kůň, poskáče vám celý dům. Nestřílej, tohle není DOOM, už tam běží Spider-kůň.

 

Platinum Edici si můžete zakoupit nejen jako samostatnou hru za 1299Kč, ale také jako rozšíření do již zakoupené základní verze (naše recenze).

I bez posledního rozšíření se stále jedná o nejlepší farmářský simulátor, ke kterému se mohou hráči dostat. Vše má ovšem na svědomí herní komunita, která na rozdíl od vývojářů do hry přidává stále nový obsah a udržuje hru svěží. Pokud jste se ještě do světa virtuálního zemědělství nepustili, nyní k tomu máte skvělou příležitost.

Přečti si  Trailer k Assassin’s Creed Valhalla: Wrath of the Druids naznačuje potíže v Irsku

Ani platinová edice nedostala Farming Simulator 19 ze skupiny těch her, které jsou živy na své komunitě, než na práci vývojářů. Přidat do své hry jednoho výrobce zemědělské techniky a nalepit na hru nálepku Platinum Edition, je dle mého názoru odfláknutá práce a majitelé základních verzí nemají nejmenší důvod si toto rozšíření pořizovat.

 

Vývojáři: Giant Software

Datum vydání: 22. 10. 2019

Cena hry: 1299,-

Česká lokalizace: Ano

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno