Vzhledem k exkluzivní dohodě se společností Sony je PS4 Pro hlavní součástí všech propagačních materiálů k Red Dead Redemption 2 a tato platforma také získává časové exkluzivní obsah, ovšem podle Digital Foundry je nejlepší konzolí pro hraní RDR 2 Xbox One X.

Xbox One X je vlastně nejlepší způsob, jak prožít nejnovější hru v otevřeném světě od Rockstar Games. Digital Foundry totiž zjistili, že Red Dead Redemption 2 běží na této konzoli v nativním 4K a téměř 30fps. Mezitím je nativní rozlišení PS4 Pro verze pouze 1920 × 2160, které je následně zvětšeno na 4K pomocí upscale, přičemž ve hře klesají snímky především ve městech a jiných hustě osídlených oblastech. Také se zdá, že RDR2 používá dočasnou metodu anti-aliasing, která není dobře měřitelná, avšak mírně zablokuje obraz na PS4 Pro.

Jak tomu ale je v případě, že vlastníte pouze základní konzole od těchto společností?  V tom případě si lépe vede konzole od Sony, tedy PS4, kde hra běží ve standardním 1080p. Naproti tomu Xbox One S dosahuje pouze rozlišení  rozlišení 864p a dočasný anti-aliasing je na této konzoli obzvláště špatný, přičemž stíny a listy vypadají “rozmazané a zrnité”. Ovšem u obou těchto konzolí mlže framerate klesat až ke 20fps, což se u nižšího rozlišení Xbox One S neděje tak často.  Celkově bych řekl, že vyšší rozlišení PS4 je stále lepší, jelikož RDR2 není úplně tou 100% akční hrou. 

Přečti si  Členové Xbox Insider se mohou zaregistrovat, aby si mohli zarezervovat a zakoupit Xbox Series X / S

Nakonec, se stejně budete s Red Dead Redemption 2 pravděpodobně královsky bavit a to bez ohledu na platformu. Níže se můžete podívat na celé video od Digital Foundry, kde jednotlivé verze poměřují.

Red Dead redemption 2 je nyní k dispozici na PlayStation 4 a Xbox One.

8 KOMENTÁŘE

  1. hraji na ps4 pro a luxusní zážitek… kupovat xbox one x nemá moc cenu, vzhledem k tomu že nabídka exklusivit je stejně na xbone mizerná. Na původní xbox one mě doma padá prach od doby co jsem dohrál gearsy a halo… ps4 pro i vzhledem k obrovské nabídce top exklusivit nejlepší konzole v dnešní době

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno