Někteří dabéři se dokonce obávají, že tato technologie vytlačí mladé umělce z profese.

Není neobvyklé, že videohry používají určité postprodukční úpravy na výkonech hlasových herců, ale s příchodem umělé inteligence to začíná vypadat, že stroje by jednoho dne mohly dabéry zcela nahradit.

Nová zpráva od Good Luck Have Fun se zabývá Altera AI, společností, která vytváří program AI schopný vytvářet vokální vystoupení. Je to podobné stávajícímu převodu textu na řeč, ale mnohem, mnohem lepší. Altered může vytvořit výšku, tón a dokonce celé akcenty z ničeho, nebo může převzít představení v jiném jazyce a převést ho při zachování emocionálního dopadu původního představení.

Není to dokonalé, jak můžete vidět z video ukázky níže, ale pro některé práce to určitě stačí. Zmíněný generální ředitel Ioannis Agiomyrgiannakis říká, že AI se obvykle používá pro prototypování, kde by tyto řádky později nahradil skutečný dabér, ale existují případy, kdy se používá pro NPC nebo hluk na pozadí.

Přečti si  Xbox nezpomalí v akvizicích po dokončení dohody Activision Blizzard

Altered by také mohl být dobré pro nezávislé vývojáře pracující s napjatým rozpočtem, ale hvězda Horizon Forbidden West Ashly Burch tento argument nebere. “Umělecky nikdy nedosáhnete skutečně dynamického a přesvědčivého výkonu z AI. Pár bojových štěkání? Možná. Ale pokud hledáte něco lidského, jemného a živého, AI to nedokáže, “ řekla GLFH.

Nízkorozpočtové nebo menší tituly jsou místem, kde mnoho mladých dabérů právě začíná. Pokud vývojáři přejdou na umělou inteligenci, vytlačí se celý vstupní bod pro mladé umělce.”

Zpráva uvádí vývojáře Hellblade studio Ninja Theory a studio Neon Giant stojící za The Ascent, jako dva vývojáře, kteří již používají Altered, ačkoli NDA zabránila společnosti sdělit, v jaké míře. Dabéři, kteří přispívají svými hlasy do databáze Altered, podobně podepisují smlouvy NDA a pracují anonymně, aby se vyhnuli nevoli ze strany svých kolegů herců.

Přečti si  Shawn Layden se připojuje se připojuje ke společnosti Tencent jako strategický poradce

O umělou inteligenci se nestarají jen dabéři. Umělci sledují programy jako Dall-E, které dokážou vytvořit věrohodné fantasy postavy stisknutím tlačítka a obávají se, že by mohli přijít o práci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno