Nový patent společnosti Sony odhaluje potenciální novou funkci PS5
Domů » Hry » Novinky » Nový patent společnosti Sony odhaluje potenciální novou funkci PS5

Nový patent společnosti Sony odhaluje potenciální novou funkci PS5

21. listopadu společnost Sony podala patent, který mohl nechtěně odhalit novou funkci PS5. Patent je nazván”Scene Tagging,” a popisuje označování scény jako systém “charakterizace obsahu vytvářeného uživateli spojeného s informacemi ze hry”.

I když to není definitivní, může to znamenat, že PS5 má vylepšený způsob, jak mohou hráči sdílet své hry s ostatními. Podle patentu funguje označování scény autonomně a vytváří metadata pro jakékoli snímky a videa z hraní, které hráč vytvoří. Metadata podrobně popisují věci, jako je místo, kde byl snímek pořízen, názvy postav, které jsou v něm obsaženy, a názvy všech klíčových objektů, které jsou vidět.
Tato funkce by fanouškům PlayStationu usnadnila nalezení konkrétního obsahu, protože by jim umožnila vyhledávat v metadatech klíčová slova, která je zajímají. Pro mnoho hráčů by to mohla být velmi užitečná funkce. Například, pokud hráč uvízne v nějaké hře, mohl by pomocí metadat vyhledat způsob, jak se z komplikované situace dostat.

Patent dále řeší možnost značkování scény ve VR hrách. To by bylo možné za použití různých technologií, které patent označuje jako: „infračervený projektor, fotoaparát, hloubkový senzor, mikročip … varianta trojrozměrné rekonstrukce založené na obrazu“.

Přečtěte si  Horizon Zero Dawn s největší pravděpodobností opravdu letos vyjde na PC

Nezávisle na zaměření patentu na označování scény se také zdá, že gamepad pro PS5 bude schopen „zachytit biometrické hodnoty“, což naznačuje, že může být schopen sledovat srdeční rytmus a pohyb svalů hráče. Zda bude tato informace zachycena při značkování scén, nevíme, ale patent jako celek dává fanouškům představu o tom, kam až může Sony s novým systémem zajít.

Vydání PS5 je plánováno na konec roku 2020.

6 komentářů
 1. Profilový obrázek
  • Profilový obrázek
   • Profilový obrázek
   • Profilový obrázek
  • Profilový obrázek
  • Adam Jacik
Další doporučené příspěvky
 
Kreativní ředitel her Splinter Cell se znovu připojil k Ubisoftu

Kreativní ředitel dvou her Splinter Cell se vrací do Ubisoftu poté, co...