NVIDIA GameGAN vytvořil AI verzi hry PAC-MAN u příležitosti jejího 40. výročí
Domů » Hardware » NVIDIA GameGAN vytvořil AI verzi hry PAC-MAN u příležitosti jejího 40. výročí

NVIDIA GameGAN vytvořil AI verzi hry PAC-MAN u příležitosti jejího 40. výročí

23.5.2020
Publikoval:

Legendární hra PAC-MAN slaví 40 let a společnost NVIDIA u této příležitosti hru znovu vytvořila pomocí AI. Umožnila to neuronová síť GameGAN.

Společnosti NVIDIA a Bandai Namco u příležitosti 40. výročí od vydání světoznámé hry PAC-MAN oznámily předělávku této legendy z herních automatů. Specialisté na výzkum společnosti NVIDIA vytrénovali nový AI model nazvaný NVIDIA GameGAN na 50.000 epizodách hry. Dosáhli tím vytvoření plně funkční verze bez použití herního enginu.3

První AI model na světě jako herní engine

GameGAN je první model neuronové síť, který napodobuje herní engine využíváním GANů (generativních adversarialních sítí). Tvoří jej dvě soupeřící neuronové sítě, generátor, který generuje obsah na základě trénovací množiny a diskriminátor snažící se rozpoznat obsah vytvořený generátorem od toho v trénovací množině. Model se tak učí vytvořit dostatečně přesvědčivý obsah v porovnání s originálem. GAN využíval již deep learningový model NVIDIA GauGAN, který vznikl v NVIDIA Research a tvoří z jednoduchých kreseb fotorealistický obsah.

Přečtěte si  Dojmy z dema Marvel's Iron Man VR

GameGan může být použitý např. k automatickému generování úrovní ve hrách a urychlit tak kreativní proces vývojářů. V oblasti AI výzkumu jej lze uplatnit k usnadnění vývoje simulačních systémů a trénování autonomních strojů. AI se v tomto případě může naučit pravidla prostředí bez nutnosti interagovat s objekty v reálném světě.

Kdy si jej bude možné zahrát?

NVIDIA AI verzi slavné hry představí širší veřejnosti v rámci letošního AI Playground, kde bude možné si ji vyzkoušet.

Další informace jsou dostupné na blogu společnosti NVIDIA a v tomto článku na GIThub.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Pro profesionály všeho druhu: zbrusu nový Razer Blade Pro 17

Nejprodávanější 17palcový laptop od firmy Razer byl vylepšen řadou displejů...