Nvidia představila grafické karty se zaměřením na těžbu kryptoměny.

Zatím se zdálo že nejvhodnějšími kartami na těžbu kryptoměn budou konkurenční Radeony, po kterých v současné době roste poptávka a grafické karty řady Radeon RX580 jsou v některých největších e-shopech v ČR vyprodány.

Nyní však přichází Nvidia s dvojicí karet, které zaměřují svůj výkon především na těžbu těchto kryptoměn. Jedna z nich je i karta, která má základ postaven na GTX 1060 s čipem GP106-100 a cenou od 200 dolarů. Druhá potom bude postavena na GTX 1080 s čipem GP104-100 a cenou od 350 dolarů.Zajímavostí však je, že tyto karty budou mít pouze 3 měsíční záruční lhůtu a to vhledem k zátěži grafických karet, které běží nepřetržitě na maximální výkon. Jak to ovšem bude výrobce řešit v ČR, kde legislativa jasně udává 24 měsíční záruční lhůtu není zcela jasné. 

Přečti si  Ve vývoji by údajně měla být hra The Mandalorian

Není tedy divu, že těžaři často karty přestavují na vodní chlazení a mění chladící pasty za ty s největším odvodem tepla, aby prodloužili životnost svých karet na maximum.

A jak je to s výkonem při těžbě? Karta s čipem GP104-100 zvládají 60 MH/s což je dvojnásobek toho, co v současné době poskytují standardní karty GTX1070, kde je to okolo 30MH/s. V penězích to znamená, že budete schopni vydělat až 5000 dolarů za rok proti 2600, které můžete vytěžit s GTX 1070 dnes.

Na závěr to nejpodstatnější je, že nové karty od Nvidie by měly být i cenově výhodnější než konkurenční karty od AMD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno