Podrobnosti PS5 VR odhalují řadiče PSVR2, haptickou zpětnou vazbu, detekci dotykem prstu a další.

Vzhledem k tomu, že včera byla potvrzena VR hra zdarma v rámci inciativy “Play at Home”, byl dnes společností Sony oficiálně představen ovladač pro PSVR 2. Ten bude díky novým funkcím ještě více pohlcující než dříve.

Senior viceprezident pro plánování a správu platforem, Hideaki Nishino, se vydal na blog PlayStation Blog a odhalil několik dalších podrobností o PSVR na PlayStation 5.

„Náš nový ovladač VR hovoří o našem poslání dosáhnout mnohem hlubšího pocitu přítomnosti a silnějšího pocitu ponoření do zážitků VR,“ řekl Nishino. „Bude navazovat na inovaci, kterou jsme představili s bezdrátovým ovladačem DualSense, který změnil pocit z hraní.”

Stejně jako samotná konzole PS5 mají aktualizované ovladače PSVR také nový vzhled. Ty přebírají mnohem více tvar koule a cílí na mnohem větší pohodlí a svobodu hráčů. Nishino zmínil, že během testovací fáze tohoto nového ovladače bylo pamatováno na různé velikosti rukou díky zpětné vazbě v průběhu vývoje. Pohodlí, svoboda a všestrannost – to vše hrálo klíčovou roli při dokončování toho, jak bude vypadat nová generace PSVR.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Funkce PSVR 2

Další krok pro PSVR má mnoho vzrušujících funkcí navržených tak, aby byla virtuální realita ještě více pohlcující. Každý ovladač VR nabízí adaptivní spouštěče pro „hmatatelné napětí“ při stisknutí, na rozdíl od DualSense.

Haptická zpětná vazba je další funkcí, kterou hráči VR zažijí, aby každý pocit v herním zážitku byl ještě realističtější a všestranný.

Detekce dotykem prstu umožňuje řadiči detekovat prst hráče bez toho, aby tlačil na jakékoli oblasti, kde by mohl být umístěn palec, ukazovák nebo prostředníček. Tato designová funkce byla vytvořena speciálně proto, aby byl pohyb a integrace ruky přirozenější a plynulejší.

Sledovací prstenec viditelný na spodní straně ovladače umožňuje bezproblémové sledování ovladačů VR pomocí náhlavní soupravy VR, což tvoří jednu malou část většího obrazu, pokud jde o ostrý designový pivot viditelný v prostředí PlayStation 5 VR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno