První trailer pro Half-Life: Alyx
Domů » Hry » Novinky » První trailer pro Half-Life: Alyx

První trailer pro Half-Life: Alyx

22.11.2019
Publikoval:

Je to jen pár dní dozadu, kdy se začalo proslýchat, že co nevidět se dočkáme oznámení nového dílu ze série Half-Life. Herní svět zachvátila panika a spekulace o novince z dílny Valve se objevovaly ve všech médiích a sociálních sítích.

S prvními oficiálními detaily nadšení opadlo a svět se se zprávou, že novinkou nebude vysněné Half-Life 3, ale speciální pokračování pro virtuální realitu, vrátil zpět do rovnováhy. Majitelé VR headsetů ovšem své nadšení neztratili a dnes se dočkali prvního traileru. Upoutávka, která je označena jako pouze oznamovací ovšem v sobě skrývá i gameplay záběry, které nevypadají věru zle.

Přečtěte si  Gearbox představí na PAX East další příběhové DLC pro Borderlands 3

Hlavní hrdinkou je Alyx Vence, která se se svým otcem Elim snaží potlačit brutální okupaci planety Země. Celý příběh je dobově zasazen mezi první a druhý díl Half-Life. Nečekejte ovšem žádnou minihru. Alyx je plnohodnotná hra, ve které dojde na souboje, řešení hádanek a objevování mimozemskými silami okupovaného světa. Valve se nechalo slyšet, že hra by měla hráčům zabrat přibližně stejně času jako 2. díl série. Studio také hráčům doporučuje si připomenout události z druhého dílu, přesněji z jeho druhé epizody, která má s novinkou mnohé společné.

Half-Life: Alyx bude hratelné na všech klasických PC VR headsetech (Oculus, HTC Vive, Windows Mixed Reality,…). Dostupné bude samozřejmě i pro majitele Valve Index VR, pro které bude hra zdarma a obdrží i speciální in-game bonusy do jiných her. Majitelé PlayStation VR mají protentokrát smůlu.

Přečtěte si  Účast na GDC 2020 ruší další vývojáři

Half-Life: Alyx vychází v březnu roku 2020.

 

Jiří Morávek

Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru i Instagramu.

Další doporučené příspěvky
 
Naughty Dog potvrzuje, že vznik nové hry ze série Uncharted je možný

Během rozhovoru o The Last of Us 2 Neil Druckmann,...