Společnost Sony podala patent na „Systémy a metody pro převod staršího kódu na aktualizovaný kód“ s diagramem zobrazujícím zařízení z éry PS3.

S uvedením zcela nového PlayStation Plus se opět objevilo, jak Sony řeší zpětnou kompatibilitu titulů pro PS3. Ačkoli regiony s technologie cloudového streamování mají přístup k titulům, pro konzoli na PS5 neexistuje žádný vyhrazený emulátor. Pokud tedy chcete hrát jakékoli PS3 tituly na PS5 bez předplatného služby, nebo váš region postrádá podporu cloudového streamování, máte smůlu.

Na druhou stranu by Sony mohlo pracovat na tom, aby periferie z éry PS3 byly kompatibilní s PS5. Game Rant objevil nový patent na „Systémy a metody pro převod staršího kódu na aktualizovaný kód“, který podala 28. června společnost Sony Interactive Entertainment LLC. Přestože je vysoce technický, obsahuje schéma EyeToy, starší ovladač DualShock, Sony Media Remote a další.

Přečti si  EA vyvíjí Open World hru Black Panther, která bude pro jednoho hráče

To, že jde o patent, samozřejmě neznamená, že je potvrzeno, že Sony pracuje na podpoře téhož. Pokud víme, mohlo by jít o patentování různých funkcí těchto zařízení v očekávání jeho nativní emulace PS3 pro PS5. Čas ukáže, takže budeme muset čekat na další podrobnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno