PlayStation 4 je lídrem trhu v segmentu konzolí a nyní konzole znovu dominuje v měsíci říjnu 2018.

Podle nejnovějších statistik se PlayStation 4 podařilo překonat svou konkurenci jak v prodaných kusech, tak i ziscích. Podle NPD se PlayStationu 4 podařilo nejen překonat konkurenci, ale byl to také nejlepší říjen v historii této konzole.

Na prodejních číslech měli zcela jistě svou zásluhu také hry, které vycházely, jako Spider-Man, Red Dead Redemption 2 a Black Ops 4.

Když už mluvíme o videohrách, zpráva také odhaluje nejprodávanější hry z října 2018. Těm dominuje Call of Duty: Black Ops 4, které překonalo i RDR i když westernovka od Rockstaru měla jen 9 prodejních dní. Tyto statistiky ovšem nezahrnují digitální prodeje.

Když už mluvíme o PlayStationu, tak PS4 se blíží ke konci svého životního cyklu. Nicméně předtím, než společnost Sony oznámí systém PlayStation 5, tak zpráva naznačuje, že společnost Sony má ještě jednu neohlášenou verzi PS4 k dispozici. Navíc Sony stále pracuje na několika exkluzivních hrách pro PS4 a to Days Gone, The Last of Us Part 2 a dalších. 

Nicméně co se PS5 týče, tak Sony potvrdila, že na tomto systému pracuje a dle prvních zvěstí se zdá, že by ji měl pohánět  8mi jádrový procesor AMD Ryzen. Konzole má navíc podporovat solidní grafický výkon 4K při 60 FPS o který se má starat grafická architektura AMD Navi. Vývojáři již mají dle informací k dispozici dev kity, což potvrdil například CD Projekt Red a Square Enix, který vyvíjí titul pro PS5.

Zatímco pověsti naznačují, že PS5 bude podporovat 4K / 60 FPS, tak někteří vývojáři si nemyslí, že  4K / 60 FPS je nezbytným standardem  pro PlayStation 5 a další Xbox.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno