PlayStation 5 má rozšiřující slot NVMe SSD, ale bude vyžadovat ověření Sony
Domů » Hry » Novinky » PlayStation 5 má rozšiřující slot NVMe SSD, ale bude vyžadovat ověření Sony

PlayStation 5 má rozšiřující slot NVMe SSD, ale bude vyžadovat ověření Sony

20.3.2020
Publikoval:

Na rozdíl od proprietárního řešení společnosti Microsoft vyvinutého ve spolupráci s firmou Seagate pro Xbox Series Xbude PlayStation 5 obsahovat standardní slot SSM NVMe M.2  pro případné rozšíření uložiště.

To je jistě pozitivní zpráva vzhledem k velikosti interního uložiště PlayStation 5 SSD (825 GB) může mnoho potenciálních zákazníků cítit nutkání jít koupit další uložiště hned po uvedení konzole na trh. Bohužel by to byla chyba, protože konzole bude po ověření společností Sony podporovat pouze určité jednotky, které se na trh dostanou pravděpodobně někdy v roce 2021. 

“Budeme podporovat určité M.2 SSD. Jedná se o interní jednotky, které můžete získat na otevřeném trhu a nainstalovat je do pozice v PlayStation 5. Připojují se pomocí vlastní jednotky I / O stejně jako naše SSD, takže mohou plně využít výhody dekomprese, I / O koprocesory a všechny ostatní funkce.

Tady je ale háček: ta komerční cesta musí být alespoň tak rychlá jako ta naše. Hry, které spoléhají na rychlost našeho SSD, musí bezchybně pracovat s jakoukoli jednotkou M.2.

Žádná jednotka PCIe 3.0 nemůže dosáhnout požadované rychlosti 5,5 GB / s, protože je omezena na 3,5 GB / s. První jednotky PCIe 4.0 M.2 však nyní zasáhly trh a vidíme rychlosti 4 až 5 GB / s. Do konce roku očekávám, že budou dosahovat rychlosti 7 GB / s.”  uvedl Mark Cerny.

PlayStation 5 bude uveden na trh na konci roku.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Další doporučené příspěvky
 
Získej 40 000 Kč hraním LoL a WoT, startuje OMEN Summer Series

Nastartujte motory, vylaďte svá obrněná vozidla! Trénujte buildy svých šampionů...