Společnost Sony oficiálně oznámila počítačový adaptér pro PlayStation VR2, který se na trhu objeví 7. srpna za 59,99 USD/59,99 €/49,99 GBP. Umožní použití headsetu na PC a hráčům umožní přístup k „tisícům VR her“ na Steamu, včetně Half-Life: Alyx, Fallout VR, War Thunder a další.

Samozřejmě jsou zde jisté výhrady. Bude vyžadován kabel kompatibilní s DisplayPortem 1.4 a povinný je 64bitový systém Windows 10/11. Budete také potřebovat procesor Intel Core i5-7600 nebo AMD Ryzen 3 3100 (ideálně Zen 2 nebo novější) a 8 GB nebo více paměti RAM. Doporučuje se také grafický procesor Nvidia GeForce GTX 1650, řady RTX (ideálně RTX 3060 nebo novější), AMD Radeon RX 5500XT, Radeon RX 6500XT nebo novější.

Přečti si  RECENZE: Ghost of Tsushima na PC – port nad ničím nespekuluje a dává nám to nejlepší

Vyžaduje se také Bluetooth 4.0 nebo novější a připojení USB Direct. Samozřejmě je také třeba poznamenat, že každý titul má samostatné požadavky, takže na to při hraní myslete. Nastavení vyžaduje připojení soupravy PSVR2 s adaptérem a stažení aplikací PlayStation VR2 a SteamVR.

Bohužel funkce jako adaptivní spouštěče, sledování očí, haptická zpětná vazba, HDR a další nebudou na PC k dispozici. Pozitivní je, že s podpůrnými tituly si i tak můžete vyzkoušet foveated rendering, 3D Audio, 4K vizualizaci, detekci dotyků prstů atd. Zůstaňte naladěni na další aktualizace na cestě k uvedení adaptéru na trh.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno