Čím více se blížíme k roku 2020, tím více se nám také přibližují konzole nové generace jako PlayStation 5 od společnosti Sony a Xbox Project Scarlett od Microsoftu.

V tomto roce jsme se již dozvěděli řadu detailů o tom, čím budou nové konzole osazeny a jaký by měly být schopny nabídnout výkon. Obě konzole mají za cíl dosáhnout rozlišení až 8K s až 120 FPS. Zatím víme, že obě next-gen konzole budou ve svých konfiguracích používat procesor a grafiku od AMD. Obě také budou také využívat vlastní SSD pro rychlejší načítání. Řada hráčů ovšem o tom, co zatím z médií ví, velmi pochybuje.

Možná i proto se ve svém posledním videu pokusil YouTuber Austin Evans sestavit PC se stejným, nebo velmi podobným hardwarem, který ponesou i konzole příští generace a podrobil jej testu. Výsledek byl vcelku fascinující.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Evans použil procesor AMD Ryzen 7 3700x, grafickou kartu Radeon RX 5700 a rychlou jednotku SSD Aorus NVMe Gen4 SSD, stejně jako 16GB rychlou paměť DDR4. Evans doufal, že bude co nejkonzervativnější, jak je to jen možné, protože společnost Sony nebo Microsoft stále mohou provádět některé změny v konfiguraci svých konzolí.

Zatímco PS5 a Xbox Scarlett budou využívat k provozu svůj vlastní odlehčený a na míru ušitý firmware, Evans používal pro svůj počítač nejnovější Windows 10. Evans také provedl několik úprav, aby mohl replikovat výkon PS5. Řešením bylo snížení výkonu procesoru PS5 oproti benchmarku.

Navzdory underclockingu byl PC Evanse schopen dodat rozlišení 8K, stejně jako PS5 a Xbox Project Scarlett. V některých hrách jeho počítač nebyl schopen zajistit stabilních 8K@60fps. Ovšem YouTuber si musel velmi pohrát s nastavením grafiky, zejména potom v oblasti anizotropního filtrování.

Přečti si  Nedostatek dodávek PS5 bude tento rok pokračovat sděluje finanční ředitel Sony

I když PC specifikace nejsou zcela přesné jako u konzolí příští generace, tak výkon, který PC v testu přinesl, byl velmi působivý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno