I navzdory tomu, že Kingdom Come: Deliverance zvládlo během dvou týdnu prodat více než milión kopií by Martin Klíma rád měl více času k vylepšení hry, před jejím vydáním.

V komunitě Q & A, která byla zveřejněna na oficiálním fóru, odpovídal Klíma na dlouhý seznam otázek od fanoušků, kteří diskutovali o všech aspektech hry i o jeho každodenní činnosti jakožto výkonného producenta Kingdom Come: Deliverance.

Když se jej jeden z fanoušků zeptal na to co si myslí o Kingdome Come: Deliverance jako o AAA titulu, za který jej někteří považují, Klíma odpověděl, že si nemyslí, že se jedná o AAA titul, ale ani za indie hru.

“Nevidím KDC jako hru soutěžící například s Assassin´s Creed, nebo Shadow of War, na to prostě nemáme tolik prostředků. Nepovažuji nás však ani za indie vývojáře.”

Přečti si  Activision teasuje postavy Ramba a John McClana pro Call of Duty: Warzone

Podle Klímy je současný trend AAA her nastaven tak, že hráčům mnohem více odpouští a je více vyhovují příležitostným hráčům. Ve skutečnosti se jedná o hry, které se hrají sami. To znamená, že hráči mají všude značky a typy jak postupovat dál a nemusí tolik přemýšlet nad tím co mají dělat dál. To sice neplatí o indie hrách, u kterých se musí velmi přemýšlet, ovšem tyto hry jsou zase velmi omezeny rozpočtem a tak se musí spokojit s jinou formou hraní jako je například top-down pohled, či 2d plošinovky.

KDC je tak pokusem o vymezení se těmto dvěma odvětvím a hra se tak snaží mnohem více cílit na hardcore hráče a přitom jim nabídnout grafické podání AAA her.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

“Já si svobodně přiznám, že si přeji, abychom měli před vydáním mnohem více času na vylepšení hry, což je to co si AAA titul rozhodně zaslouží.”

Klíma dokonce poděkoval komunitě a uvedl, že jsou “nejlepšími fanoušky, na které si hra může přát a dodal, že zřídka kdy viděl tolik tak zralou, rozumnou a podporující komunitu.

V naší recenzi získalo Kingdom Come: Deliverence 9/10 a to navzdory všem chybám, které hra má, protože i tak se jedná o velmi skvělé a zábavné RPG, od kterého se domácí hráč bude jen velmi těžko odtrhávat.

Kingdom Come: Deliverance je nyní k dispozici na PC PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno