Red Dead Redemption 2 oficiálně vyšlo minulý pátek na PlayStation 4 a Xbox One a od kritiků si hra téměř jednomyslně odnesla nejvyšší možná hodnocení a leckdo by si mohl pomyslet, že se to projeví také na prodejích.

Kupříkladu analytici společnosti Piper Jaffray navýšili své původní odhady prodejů této hry na 18-20 milionů kusů do března 2019 z předchozího odhadu 15,5 miliónu kusů. 

Pokud jde však o první prodejní víkend, tak předpoklady odhadovali, že by s mohlo prodat více než 8 miliónů kusů s celkovým příjme 400 až 500 miliónů dolarů.

První prodejní data ze Spojeného království jsou nyní k dispozici prostřednictvím GamesIndustry, které uvádí, že RDR2 se prodalo dvojnásobně více, než v případě prvního dílu v roce 2010. Red Dead Redemption dokázalo porazit každou letošní hru, až na FIFU 19. Ovšem je třeba poznamenat, že Anglie je největším odbytištěm série FIFA a také, že hra vyšla na PC, PS4, Xbox One, Switch a také PS3 a Xbox 360, kdežto Red Dead Redemption 2 je k dispozici pouze na PlayStation 4 a Xbox One. 

Přečti si  Studio Housemarque zveřejnilo prohlášení, ve kterém děkuje Sony za příležitost a podporu

Dále je třeba si také uvědomit, že s každým novým měsícem rostou digitální prodeje her, což má negativní vliv na trh s fyzickými kopiemi her, který se neustále zhoršuje. Mezi zajímavosti také patří, že 68% kopií se prodalo na PlayStation 4, čemuž také odpovídá širší hráčská základna na této platformě.

Red Dead Redemption 2 je nyní k dispozici na PS4 a Xbox One.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno