Od svého loňského spuštění ve Steam Early Access programu bylo PUBG neustále na vzestupu a prodalo se milióny kopií tohoto nového fenoménu, který překonal nejeden rekord.

Ale nyní se zdá, že i PUBG má své hranice a její vzestup se začíná zpomalovat, alespoň tomu napovídají statistiky na Steam Charts, která ukazuje, že hráčská základna PUBG vůbec poprvé oslabila. V posledních 30 dnech průměrný počet souběžně hrajících hráčů PUBG na Steamu spadl z 1 584 886 na 1 556 411, což je ztráta kolem 29 000 hráčů nebo 1,8 procenta. Toto číslo není pro PUBG žádný problém, navíc řada jiných titulů by po roce života mohla být za 1,8% pokles vděčná, ale přeci jen je to pro PUBG změna. Až do nedávné doby se zdálo, že fanouškovská základna snad nikdy nepřestane růst.

Přečti si  Trailer pro Watch Dogs: Legion - Update 4.0 představuje nového hrdinu, nové mise a mnoho dalšího

Rozhodně je to důvod k tomu aby vývojáři začali vymýšlet další nové prvky, které hráče zaujmou, jelikož v současné době je popularita Battle Royale módu velmi vysoká a PUBG tak musí čelit zvýšenému tlaku ze strany konkurentů, jako je Fortnite Battle Royale. Možná za úbytkem hráčů PC hráčů stojí Xbox One verze hry, nový anticheatovací systém, díky kterému bylo zablokováno již milióny účtů a také se zdá, že v Číně klesá zájem o tuto hru.

Rozhodně jednou musel přijít den, kdy zájem o PUBG poklesne a bude velmi zajímavé sledovat, zda bude pokles pokračovat, či zda se jednalo o pouhý výkyv. 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno