Ti, kteří se přihlásili do beta testování nového firmwaru 5.0 pro PlayStation jej mají již zcela jistě nainstalovaný a pokud ne, pak si zkontrolujte své emailové schránky, či možnost updatu software přímo ve své PS4.

Sony se však rozhodlo seznámit s touto další velkou aktualizací i širokou veřejnost a tak ukazuje přehled novinek. Ty do PSN zavádějí funkci zaměřenou na rodiny, usnadňují management přátel, a přidávají nové funkce pro broadcast, oznámení, zprávy či další.

Rodina v PSN

Systém hlavních účtů a podúčtů bude s touto aktualizací propracovaný a představí novou součást “Family on PlayStation Network”. Jejím úkolem bude přinést flexibilnější zkušenost pro rodiny s PS4 tím, že usnadní správu účtů PSN pro děti a přizpůsobí úpravy pro rodičovskou kontrolu.

Mezi další funkce Rodiny v PSN patří:

  • Family Manager, Parent / Guardian – rodinný systém umožní přidat do PSN několik dospělácké účty, které budou moci přizpůsobit úroveň dětských účtů a rodičovské kontroly
  • Individualized Parental Controls – před aktualizací byla stejná úroveň rodičovské kontroly aplikována na všechny dětské účty, včetně účtů pro dospělé. S update 5.0 bude možné úroveň rodičovské kontroly přizpůsobit individuálně pro každý účet na konzole. Rodič tak bude moci omezit některé funkce zvlášť pro každý účet

Management seznamu přátel

Namísto aktuální karty Favorite Groups, bude přidána nová karta Custom Lists. Ta vám umožní vytvářet a spravovat vlastní seznamy přátel bez ohledu na oblíbenost. Cílem této funkce je usnadnit správu přátel a přístup k jejich konkrétním seznamem. Například budete moci vytvořit vlastní seznam vašich spoluhráčů v Destiny a snadněji jim odeslat raid pozvánky.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Broadcast součásti

  • komunity – pokud máte nějakou komunitu, můžete ji nyní přiřadit k vysílání. Když je vysílání propojené s komunitou, zobrazí se na obrazovce její tlačítko. Pokud na něj klepnete, budete moci přejít přímo na vaši komunitní stránku a zobrazit její podrobnosti.
  • PlayStation VR – v PS VR bylo přidáno nové nastavení, kterým můžete zobrazit zprávy a komentáře diváků. Jakmile je tato možnost povolena, komentáře diváků se zobrazují nejen v Cinematic režimu, ale i v režimu VR. To vysílání umožní mnohem jednodušší kontakt se svými diváky.
  • PlayStation 4 Pro – Twitch bude s PS4 Pro podporovat stream v 1080p při 60 fps

vylepšení zpráv

Přes PlayStation Music jste již mohli sdílet svou oblíbenou hudbu na Twitter nebo Facebook. Nyní ji budete moci s pomocí PS4 sdílet ve zprávách. Pokud budou vaši přátelé online, budou moci poslouchat skladbu, kterou jim pošlete přímo ve zprávě. Pokud jsou na telefonu, budou moci pomocí rychlé nabídky přejít z PS Message přímo do Spotify a zjistit o skladbě konkrétní informace.

Kromě toho, pokud jste součástí více skupin najednou, budete je moci jednodušší opustit. V nastaveních bude stačit přejít na list zpráv, vybrat možnost opustit a zvolit skupinu, se kterou se chcete rozloučit.

Novinky v oznámeních

Byly přidány nové nastavení, které umožní získat vyskakovací oznámení během sledování filmu nebo seriálu na PS4. Toto nastavení však bude ve výchozím režimu vypnuto a pro jeho aktivaci budete muset projít do nastavení notifikací.

Přečti si  Interní recenze Microsoftu nešetří chválou na The Last of Us Part 2

avíc byla přidána možnost vypnout náhledy zpráv v pop – up upozorněních. Když si ji zvolíte, pop – up notifikace už nezobrazí náhled zprávy a online ID, ale uvidíte jen generickou ikonu uživatele a správy.

Nakonec bude možné také změnit barvu pop – up upozornění buď na bílou (výchozí) nebo na černou.

Změny v Quick menu

Pokud chcete sledovat co se děje v oznamovacím centru, jako například postup při stahování / instalaci hry, pozvánky a podobně, můžete k tomu po novém přistupovat přímo z Quick menu.

S touto novinkou už nebudete muset odejít ze hry pokaždé, když chcete zkontrolovat své upozornění.

Do Quick menu byla přidána také možnost opustit party a kromě toho uvidíte při otevření rychlé nabídky i systémové hodiny, které se zobrazí v pravém horním rohu.

Virtual Surround Sound na PS VR

PlayStation VR nyní podporuje v režimu Cinematic 5.1 a 7.1 virtuální prostorový zvuk. Budete tak mít lepší zážitek ze sledování Blu – Ray či DVD filmů.

Vylepšený prohlížeč turnajů

Seznam turnajů dostane vylepšený prohlížeč, který přehlednější zachytí průběh aktuálního turnaje. Lépe tak uvidíte hlavně vyřazování.

Aktualizovaná jazyková podpora

Do konzoly přibudou nové jazyky, mezi které patří i čeština. Zdá se, že petice na její přidání nakonec zabrala, i když kdo ví 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno