PS5 – Nový patent společnosti Sony ukazuje na display pro zobrazování 3D hologramů
Domů » Hry » Novinky » PS5 – Nový patent společnosti Sony ukazuje na display pro zobrazování 3D hologramů

PS5 – Nový patent společnosti Sony ukazuje na display pro zobrazování 3D hologramů

Společnost Sony zřejmě plánuje do budoucna „skutečnou“ 3D technologii, která by měla zviditelnit trojrozměrné obrázky i bez 3D brýlí. Přínosem by mohl být i systém PS5.

PS5 a Xbox Scarlett jsou budoucností videoher. V podstatě to znamená, že budou posouvat stávající technologii o něco dále, nebo můžeme očekávat zcela nové věci od příští generace konzolí? Nový patent podaný společností Sony Interactive Entertainment se zdá být přinejmenším velmi ambiciózní.

Patent, který byl obdržen americkým úřadem pro patenty a ochranné známky v roce 2017 a zveřejněn 3. září 2019, popisuje obrazovku, která může zobrazovat holografické 3D obrazy, které by měly být viditelné bez přidružených brýlí. Podle patentu se jedná o filmy i videohry.

Přečtěte si  První zvěsti o příští PS4 exkluzivitě, která by mohla vyjít na PC

Jak má celá věc fungovat? systém je trochu komplikovaný. Display se skládá z velkého množství malých a pohyblivých zrcadel. Tato zrcadla odrážejí dopadající paprsky světla tak, že zviditelňují 3D obrazy. Externí senzor detekuje pohyby očí a předává tyto pohyby zrcátkům, které se pohybují tak, že 3D model je pro nás vždy viditelný v nejlepším možném úhlu.

Možný software pro rozpoznávání obličeje by měl určit, kolik lidí se právě dívá na obrazovku a kolik zrcátek je potřeba k vytvoření obrazu.

A co to má společného s PS5? Samotný patent uvádí, že tato technologie by měla být kompatibilní se zařízeními PlayStation (ale také konzolami Nintendo a Xbox). To neznamená, že PS5 je výslovně navržen s ohledem na holografickou technologii, ale alespoň poskytne podporu, pokud se patent skutečně stane skutečností.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

10 komentářů
 1. Profilový obrázek
  • Adam Jacik
 2. Profilový obrázek
  • Profilový obrázek
   • Profilový obrázek
  • Profilový obrázek
   • Profilový obrázek
 3. Profilový obrázek
 4. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
Kreativní ředitel her Splinter Cell se znovu připojil k Ubisoftu

Kreativní ředitel dvou her Splinter Cell se vrací do Ubisoftu poté, co...