Sony oficiálně oznámila PS5, odhalila nové funkce a termín vydání.

Dlouhéčekání na nové informace o next gen konzoli společnosti Sony je konečně u konce. Konzola příští generace byla oficiálně oznámena. Zde jsou nejdůležitější fakta:

 • Název: PlayStation 5 (zkráceně: PS5)
 • Vydání: konec roku 2020
 • Jednotka: přehrávač BluRay 4K
 • Řadič: Vylepšený gamepad „DualShock 5“
 • Již známé hry: Nový remake od Bluepoint Games

Nově ohlášené funkce PS5

Podle oficiálního zdroje je jednou z dosud neznámých vlastností PS5, že obsah lze stáhnout a nainstalovat samostatně. Pokud chcete pouze hrát singleplayer (příběh kampaň) nebo multiplayer hry, nemusíte již stahovat celý balíček, takže šetříte místo na disku.

Je také známo, že uživatelské rozhraní uvádí seznam vašich aktivit v nainstalovaných hrách. Takže můžete vidět, kde ve hře jsou vaši přátelé, a pokud chcete, tak se můžete připojit ke hře rychle a snadno.

Přečti si  Viper představuje nové SSD disky VP4300 PCIe Gen4 x4 M.2 2280 SSD

Novinky o ovladači PS5

Společnost Sony také odhalila některé podrobnosti o gamepadu jehož jméno dosud nebylo potvrzeno. To bude mít kromě USB-C větší baterii, a proto bude těžší než DualShock 4. Hmotnosti ovladače Xbox One s bateriemi, ale nedosáhne.

Zatím neexistují žádné obrázky gamepadu, ale podle prvních informací by měl vypadat velmi podobně jako Dualshock 4

Gamepad by také měl mít adaptivní spouště . To znamená, že vývojáři mohou nastavit tlačítka L2 a R2 tak, aby nabízely různý odpor v závislosti na účelu a tipu hry. Ovladač má mit také vylepšené vibrace, které hmatovou zpětnou vazbu posunou na novou úroveň. Gamepad by měl mít také značně vylepšený reproduktor.

Hry

Například, Marc Trush, prezident Bluepoint Games, který pracoval na remaku Shadow of Colossus pro PS4, potvrdil, že v současné době vyvíjí „opravdu velkou věc. Také Gran Turismo Sport bylo potvrzeno, že je již hratelné na DevKitu PS5.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

Již známé funkce

 • Zpětná kompatibilita PS4 (také PSVR)
 • rozlišení 8K
 • SSD
 • GPU podporující Ray Tracing
 • CPU: Zen 2 od AMD s 8 jádry

Termín vydání a cena

Podle zprávy z webu Wired bude konzole Sony PS5 vydána do konce roku 2020. Cena zatím nebyla stanovena, ale dá se tušit, že to bude podobné jako v případě PS4 a PS4 Pro, kdy cena byla stanovena na 400 eur, dá se tušit, že maximální cena by mohla být 500 eur.

6 KOMENTÁŘE

 1. Petr Drako Witos kupříkladu velmi dobrá je možnost výběru co si nainstaluješ, zda single nebo multi…úspora místa bude v budoucnu velmi důležitá. To do teď na pc zajišťují jen piráti 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno