Nová zpráva odhaluje potenciální podrobnosti o připravovaném headsetu pro virtuální realitu nové generace od Sony.

Začátkem letošního roku společnost Sony potvrdila, že pracuje na novém headsetu PS VR pro PS5. Nedlouho na to Sony odhalilo zcela nové ovladače, u kterých potvrdila nové funkce jako je detekce dotyku prstu, haptická zpětná vazba, adaptivní spouště, a dokonce i jejich vzhled. Nyní tu máme nové informace k samotnému headsetu. Upload VR s odvoláním na zdroje obeznámené s produktem a jeho vývojem odhalila nové možné podrobnosti.

Podle zprávy bude PSVR 2 (nebo jakkoli to Sony nazve) obsahovat plnou podporu 4K. Přesněji řečeno, nabídne rozlišení 4000 × 2040 pixelů, 2000 × 2040 pixelů na oko, celkem tedy zhruba 8,16 milionu. Kromě toho bude také údajně obsahovat sledování pohledu pro foveated vykreslování, zatímco zpráva také tvrdí, že bude mít inside-out tracking, pomocí kamer v náhlavní soupravě, které budou sledovat pozici ovladačů, což zajistí větší svobodu pohybu pro hráče.

Přečti si  Unikly nové záběry z natáčení The Last of Us od HBO

Kupodivu se také tvrdí, že headset bude dodáván s motorem, který bude použit pro účely haptické zpětné vazby v samotném headsetu (kromě podpory haptické zpětné vazby pro ovladače). Nakonec zpráva zmiňuje také nastavovací kolečko pro oddělení čoček a port USB typu C.

Toto je samozřejmě neověřená zpráva, takže to neberte jako oficiální informaci od společnosti Sony. Pokud se to ale ukáže jako přesné, bude zajímavé sledovat, jak Sony nakonec vyřeší problém rozhodování o cenovém modelu PSVR 2.

Jakmile se dozvíme další informace, budeme vás o tom informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno