Navzdory tomu, že se jedná o neuvěřitelně populární titul s finančním úspěchem , který pravděpodobně stanovil precedens pro současný battle royale žánr, byla hra v Číně vypnuta.

Před několika týdny byla hra na žádost rodičů a škol zcela zakázána vládou v Nepálu, ve snaze zabránit závislosti a násilí, které údajně ze hry vyplývá.

Tech gigant Tencent, který získal práva na distribuci  PUBG  v Číně, byl nucen hru vypnout poté, co nezajistil licenci od vlády, která by jim umožnila vybírat příjmy ze hry. Odhady uváděly, že hra měla v Číně zhruba 70 milionů hráčů. Kdyby Tencent získal výše uvedenou licenci, byli by schopni získat přibližně 1,48 miliardy dolarů z nákupů přímo ve hře.

Přečti si  Starfield nevyjde v tomto roce

Předpokládá se, že část důvodu rozhodnutí vlády je způsobena rostoucí averzí vůči videohrám, které mohou být vnímány jako násilné, nebo návykové, což dvě věci, díky kterým se PUBG  stalo poněkud notoricky známou hrou v jiných částech světa. Například studentské sdružením v Indii tvrdí, že závislost na PUBG je horší než závislost na drogách.

Tencent také licencuje hru od jihokorejské společnosti Bluehole. Vzhledem k nepřátelství mezi Čínou a Jižní Koreou je možné, že to byl další faktor přispívající k vypnutí hry.

Čínští  hráči PUBG  budou mezitím přesměrováni na další titul nazvaný Heping Jingying  (Elite Force for Peace), který byl popsán jako kopie PUBG. Největší rozdíly spočívají v tom, že titul je méně násilný, zasažené postavy nekrvácejí a hra obecně má vlastenecké podtóny a protiteroristická témata, díky kterým se zamlouvá tamní vládě.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

I přes to všechno je nepravděpodobné, že by to mohlo znamenat konec pro  PUBG  jako celku. Nicméně, jeho vlastní tvůrce, Brendan Greene, řekl, že je hotový co se tohoto žánru týče a nemá žádné záměry vytvořit pokračování.

PlayerUnknown’s Battlegrounds  je k dispozici na PS4, Xbox One, PC, iOS a Android.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno