Quantic Dream, studio vedené francouzským vývojářem videoher Davidem Cagem, které se nejvíce proslavilo hrami jako Heavy Rain, Beyond: Two Souls a blížící se Detroit, dnes vydalo prohlášení o obviněních z toxické firemní kultury.

Vývojář se odvolává proti těmto tvrzením a zvažuje podniknutí právních kroků.

Minulý měsíc vydali tři samostatné francouzské noviny zprávy o tom, že pracoviště v Quantic Dream jsou morálně toxická. Zaměstnanci zde údajně byli vystaveni sexuálním a rasistickým vtípkům a připomínkám.

Na Twitteru dnes studio vydalo prohlášení ve francouzštině, které bylo poté přeloženo na herním fóru ResetEra, poté nezávisle potvrzeno Eurogamerem. V přeloženém prohlášení Quantic Dream opět obvinili média a poukázali na to, že dva ze tří soudních sporů byly ukončeny, přičemž třetí stále probíhá.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Když došlo před měsícem ke zveřejnění obvinění, Cageova počáteční reakce byla, že poukázal na Beyond: Two Souls a Detroit.

” Chcete mluvit o homofóbii?” řekl. “Spolupracuji s Ellen Page, která bojuje za práva LGBT, chcete mluvit o rasismu? Pracuji s Jesse Williamsem, který bojuje za občanská práva v USA.”

Quantic Dream a společnost Sony vydávají v tomto roce exkluzivně pro PlayStation 4 Detroit: Become Human. Tak jak jsme u Davida Cage zvyklí, tak i tato hra se bude opět zabývat řadu ožehavých témat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno