David Cage, zakladatel studia Quantic Dream, které pracuje na PS4 exkluzivitě Detroit: Become Human v současné době čelí obvinění z tolerování rasistického, sexistického chování.

Celkem tři francouzské publikace uvádějí vývojářské studio Quantic Dream jako nepřátelské pracoviště plné rasistického a sexuálního humoru. Samotný zakladatel David Cage však tato obvinění vehementně zpochybnil.

Výsledek obrázku pro david cage

Obvinění přišly ve zprávách, které vydal Le Monde, pařížské noviny; Mediapart, vyšetřovací deník založený bývalým redaktorem společnosti Le Monde; a Canard PC, což je dvouměsíční časopis pro kulturu a novinky.

Články obviňují Cage a výkonného výrobce producenta Guillauma de Fondaumiera, že buď tolerují, nebo nedbají na řízení pracovišť, která jsou plná nevhodného humoru. Zpráva Le Monde se soustředí na cache obsahující 600 upravených obrázků, které jsou těmi, jež je viděli, nazývány jako homofobní a sexistické. Canard PC uvádí některé obrázky, kdy na jednom z nich byl Cageův obličej umístěn k tělu mužského striptéra, jež má na elektrickém nářadí přidělanou sexuální hračku.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

Zpráva Le Monde říká, že Cage a de Fondaumière uvedli, že nevěděli o těchto nejhorších snímcích, dokud jim nebyly ukázány. Jiní zaměstnanci tvrdili, že některé obrázky byly vytištěny a vylepeny v kancelářích Quantic Dream.

Cage byl také obviněn z rasistického komentáře k zaměstnanci poté, co prohlížel záznam z bezpečnostní kamery po vloupání do studia. De Fondaumière údajně sám nutil zaměstnance k sexuálnímu zneužití během společenské události společnosti Quantic Dream.

De Fondaumière jednoznačně popřel obvinění. “Je to naprosto falešné,” řekl Le Monde. “Během žádného večera se nic z toho nestalo.”

Cage nazval obvinění jako “absurdní a groteskní” a pokračoval v popisování vztahů jako důkaz, že na pracovišti netoleruje rasismus a sexismus. “Chcete mluvit o homofobii? Pracuji s Ellen Page, která bojuje za práva LGBT, “řekl Le Monde. “Chcete mluvit o rasismu? Pracuji s Jessem Williamsem, který bojuje za občanská práva ve Spojených státech, “pokračoval Cage. Williams je herec v Detroit: Become Human. Je členem představenstva společnosti The Advancement Project, advokační organizace věnované problematice rasové spravedlnosti. “Mate snad pocit, že by s námi tito lidé pracovali?”

Přečti si  Do Rocket League míří NASCAR 2021 Fan Pack DLC

Zpráva se také dotýká scény s domácím násilím, která byla v loňském roce prezentována na PGW. Je tak velmi pravděpodobné, že některým jedincům zůstala trnem v oku a snaží se Cage a jeho studio zdiskreditovat. Deník Le Monde oznámil, že se zaměstnanci snažili varovat Cage o nevhodném charakteru scény pro prezentaci, ale ten jejich připomínky ignoroval.

Zpráva Le Monde také říká, že společnosti Quantic Dream má 180 zaměstnanců, z čehož je 83 procent mužů. Cage, který se setkal s novináři z Le Monde, řekl novinářům, že studio “není šatna pro ragby”. Současní a bývalí zaměstnanci sami však uznávají, že studio je známé pro velmi neformální kulturu na pracovišti, o čemž někteří fanoušci tvrdí, že je to přirozenější a někteří že je to naopak nevhodné.

Detroit: Become Human vyjde v tomto roce exkluzivně pro PS4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno