Dnešní den přinesl řadu novinek, které se tykají nového dílu série F1 od studia Codemasters. Co je v plánu s příběhovým režimem a jak si stojí VR podpora?

Vývojáři Codies s F1 22 na konzolích cílí na 4K/60fps. A to jak na Xbox Series X, tak i na PlayStation 5. Na obou konzolích bude při launchi spuštěn cross-gen. Klasický cross-play bude spuštěn až po vydání.

Jednou z hlavních novinek je podpora VR. Hráči tak budou moci pomocí headsetu doslova usednout do cockpitu a vychutnat si práci Codemaster, tak jako nikdy před tím. Bohužel se ale tato skutečnost netýká PSVR. Studio potvrdilo, že momentálně nemá v plánu implementaci PSVR do hry přidávat. S největší pravděpodobností je to kvůli zastaralému designu. S příchodem PSVR2 by se daná situace mohla jistě změnit. Při vývoji VR segmentu pro F1 22 spolupracovalo studio s mnoha jezdci ze seriálu F1.

Přečti si  Periferní zařízení PS3 by mohla být kompatibilní s PS5, jak vyplývá z nedávného patentu

Znovu potvrzena byla i absence příběhového režimu. Ten bude nahrazen režimem F1 Life, ve kterém se ke slovu přihlásí nejen formule, ale i supersporty.

F1 22 vychází 1. 7. pro PC, Xbox a PlayStation. S předběžným přístupem se do hry dostanete již 28. 6.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno