Není rok, aby společnost Asus nepřišla s nějakými novými a periferiemi ze své herní divize ROG zaměřenými na náruživé hráče. Nyní se mi do rukou dostala novinka v podobě herní myši ROG Keris II Ace, což je ultralehká 54gramová ergonomická herní myš s designem podporovaným profesionálními hráči FPS, který využívá optický senzor ROG AimPoint Pro 42 000 dpi, optické mikrospínače ROG a bezdrátovou technologii ROG SpeedNova.

Obsah balení

Myš je ukryta v papírové krabičce, která je potištěna klasickým ROG designem s logy všech důležitých funkcí a prvků, kterými disponuje. Uvnitř balení se potom nachází samotná myš ukryta v ochranném černém pytlíku opět potištěným logem Asus. Dále se tu nachází 2m USB-A – USB-C kabel,  ROG Polling Rate Booster, USB dongle extender, poté obálka s ukrytými pogumovanými nálepkami ve stylu ROG, vyměnitelné kluzné podložky a sadu ROG nálepek. Chybět také nesmí návod a karta s poděkováním, za to, že jste utratili své peníze právě za produkt společnosti Asus.

Design

Design myši je jasně definován pro pravoruké hráče s rozměry 121x67x42 mm a hmotností pouhých 54 gramů, díky čemuž spadá do kategorie velmi lehkých herních myší. Zde mě trochu schází možnost přidání si menšího závaží, protože osobně mám při hraní FPS her o něco těžší myš se kterou mám lepší AIM.

Ergonomicky vzato se ROG spoléhalo na dlouhodobé zkušenosti, i když k trendu lehkému snižování výšky za účelem šetrnosti ke karpálním tunelům, by myš nemusela mít pod ukazovákem tak výrazný hrb.

Další designovou věcí, která mohla dle mého názoru být řešena rovnou z výroby je extrémně hladký a kluzký povrch plastu, ze kterého je myš vyrobena. To způsobuje, že nejste schopni v základním setupu dobře uchopit a zvednout tak aniž by vám nevyklouzla. Naštěstí toto Asus vyřešil přidáním pogumovaných nálepek na 3M lepící pásce, který tento neduh řeší. Ovšem osobně všem důrazně doporučuji nejprve plochy na které budete nálepky lepit důkladně odmastit například technickým benzínem nebo isopropyl alkoholem. V nejhorším postačí i obyčejná francovka. Tím značně prodloužíte životnost nálepek. Doporučuji rovněž nálepky nalepit hned na první pokus.

Přečti si  RECENZE: Sony BRAVIA 65 A95L – Dokonalost v každém detailu

Posledním designovým neduhem je lehce utopené středové kolečko mezi tlačítky, které má možnost kliknutí do strany, ale díky své poloze se tento klik provádí jen velmi obtížně.

Funkce a technologie

ROG Keris II Ace je vybavena optickým snímačem ROG AimPoint Pro , snímačem, který poskytuje brutální přesnost s rozlišením až 42 000 DPI a odchylkou < 1 % CPI (toto využijí spíše grafici, než hráči, kterým stačí 1 600 DPI), zaznamenává pohyby rychlostí až 750 palců za sekundu. a se zrychlením až 50 g pro zaručení nejlepšího sledování vašich pohybů. Přesnost tohoto snímače si navíc můžete užít na jakémkoli povrchu díky nové technologii Track On-glass, která je v něm zabudována, a lze jej bez problému použít i na skleněné povrchy.

Pokud jde o připojení, můžeme použít bezdrátový režim s ultra nízkou latencí napájený bezdrátovou technologií ROG SpeedNova, i když při této příležitosti jej můžeme posunout na další úroveň díky zvýšení rychlosti dotazování ROG integrovanému s myší. A můžete zvýšit frekvenci dotazování myši až na 4 000 Hz v bezdrátovém režimu a 8 000 Hz v drátovém režimu pouhým použitím USB ROG Polling Rate Boosteru, který je součástí balení, čímž dosáhnete mnohem nižšího vstupního zpoždění, které vám poskytne velmi jasnou výhodu ve hře. Pokud se navíc rozhodneme pro kabelové připojení přes USB typu C, budeme si užívat nejen režim s minimální latencí, ale také budeme moci při hraní nabíjet baterii myši. Konečněmáme k dispozici také režim Bluetooth, který je kompatibilní až se třemi různými zařízeními, takže můžete zařízení bez problémů měnit. Pod panelem tlačítek najdeme nové exkluzivní optické mikrospínače ROG, které kromě toho, že nám nabízejí životnost 100 milionů kliknutí, nabízejí okamžitou aktivaci díky své optické technologii.

Přečti si  RECENZE: TopSpin 2K25 – aspirant na nejlepší tenis stěží přelezl pásku, vše zachraňuje hratelnost

Pokud jde o výdrž baterie, tak výrobce udává až 90 hodin na jedno nabití a něco málo přes 100 hodin při vypnutém RGB osvětlení.

Přidanou hodnotou myši ROG Keris II Ace je To-Go nastavení, které vám umožní provést základní nastavení myši. Ovládací prvky umožňují přímou úpravu nastavení pomocí různých kombinací tlačítek, což umožňuje uložení až pěti uživatelských profilů. Můžete provádět kalibrace a úpravu DPI, rychlost dotazování, nebo restart myši pomocí jednoduché kombinace tlačítek, aniž byste museli instalovat její software, což je skvělé zejména v okamžiku, že myš používáte na více zařízeních. Přijímač je také vybaven technologií Omni ROG , takže můžete myš a klávesnici ROG připojit pomocí jediného hardwarového klíče a ušetřit tak cenný USB port na vašem počítači. Keris II Ace je kompatibilní se softwarem Armory Crate pro detailní přizpůsobení nastavení a je k dispozici ve dvou barvách, Black a Moonlight White, aby odpovídaly široké škále herních nastavení a periferním zařízením ASUS ROG

Závěr

ROG Keris II Ace vyčnívá nad konkurencí použitými technologiemi, jako jsou skvělé sensory, mikrospínače s brutální výdrží, nízká latence, a také velmi nízká hmotnost. Navíc díky implementaci ROG Polling Rate Boosteru budeme schopni zvýšit frekvenci dotazování myši na nepřekonatelné frekvence. To vše dokáže hráče maximálně zrychlit.

Na druhé straně bych uvítal, kdyby myš již po vybalení nebylo třeba upravovat lepením pogumovaných nálepek aby se eliminoval její kluzký povrch. A raději bych místo toho uvítal nějaké do menší závažíčko, které by jistě mnohé více potěšilo.

PŘEHLED RECENZE
Asus ROG Keris II Ace
90 %
Adam Jacik
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.
recenze-asus-rog-keris-ii-ace-nova-lehka-herni-mys-s-radou-skvelych-technologiiROG Keris II Ace vyčnívá nad konkurencí použitými technologiemi, jako jsou skvělé sensory, mikrospínače s brutální výdrží, nízká latence, a také velmi nízká hmotnost. Má však drobné neduhy, které ne všechny lze bohužel eliminovat přibaleným příslušenstvím. + Konektivita, + Snímač + Jedinečná rychlost + Přesnost + Spínače - Utopené středové kolečko - Vyšší hrbol pod pravým ukazovákem - Menší příslušenství

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno