Airship Syndicate oprášili slávu komiksu Battle Chasers a vydali JRPG s podtitulem Nightwar. Kořeny komiksové předlohy jsou zarostlé poměrně hluboko. První vydání se mezi čtenáře dostalo v roce 1998 a nyní máme možnost zkusit i videoherní provedení.

Recenzovaná verze: PS4

Začátky Nightwar nebyly nijak příznivé, ale poté co vývojáři zahájili Kickstarterovou kampaň, byli pravděpodobně sami překvapeni. Zájem o hru byl ohromný a spousta lidí nostalgicky zavzpomínala na přelom tisíciletí, kdy Battle Chasers a jeho komiksový svět byl na výsluní.

Hra sází na starou dobrou klasiku, vaše družina čítá šest postav, ale dobrodružství můžete prožívat pouze se třemi charaktery na jednou. Nightwar je plný soubojů s různými nepřáteli, bandity, monstry a boss fighty. Vývojáři vsadili vše na tahové souboje, což nemusí znít zrovna přitažlivě, ale ve hře vše funguje na jedničku a nudit vás při nich může jen to, že jsou bitvy občas docela jednoduché. Na druhou stranu se párkrát i zapotíte, když poslednímu členovi party bude zbývat jen minimum HP.

Přečti si  State of Play nabídne 15 minut nových gameplay záběrů z Ratchet and Clank: Rift Apart

Dungeony jsou tu generované, takže pořád máte pocit, že se hra odehrává někde jinde a troufnu si říct, že znovuhratelnost je tu velice reálná. Battle Chasers: Nightwar vlastně obsahuje všechny prvky klasických RPG. K dispozici je spousta lootu, equipu a surovin pro vydařený crafting. V temné kobce můžete najít jezírko, kde si můžete v klidu i zarybařit.

Pokud jste neměnili s komiksovým vydáním žádnou čest, nemějte obavy. Byl jsem na tom stejně. Příběh a svět si užijete i bez toho. Hra je přístupná i neználkům a dokáže vše vysvětlit. Možná vás to na tolik zaujme, že si nějaký komiks i přečtete, stejně jako já.

Pokud máte rádi komiksy, budete nadšení i zde. Kreslené animace a grafické zpracování vypadá skvěle a dokresluje hru tak, jak si to vývojáři představovali. Ke zvukovému zpracování není co vytknout, ale ani za co chválit. Co se týče technické stránky, nepostřehl jsem žádný bug ani pokles fps.
Hra běží a je svěží.

Přečti si  Nová postava Valkyrie ze sezóny 9, Apex Legends, má spoustu schopností

Vývojáři:  Airship Syndicate
Vydavatel: THQ Nordic
Datum vydání: 3. říjen 2017
Cena digitální kopie: 899,- Kč
Velikost hry: 7.7GB
Platformy: PC, Playstation 4 (recenze) a Xbox One

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno