Společnost be quiet! patří do segmentu prémiových výrobců PC komponent a mezi PC fanoušky je tato značka velmi oblíbená. Jejich produkty se vyznačují naprostou technickou dokonalostí s důrazem na maximální možné proudění vzduchu při zachování minimální hlučnosti. Do rukou se mi dostala na test PC skříň SILENT BASE 802, která je doslova mistrovským dílem. Pojďme se na ni podívat blíže.

Tato prémiová PC skříň je na trhu již od podzimu 2020, ale to nic nemění na tom, že stále patří mezi TOP. Tato obří PC skříň dává uživatelům na výběr mezi maximální tlumení zvuku nebo zvýšeným prouděním vzduchu pro maximální chladící výkon. Dodává se ve dvou barevných variantách a to sněhové bílé nebo matně černé barvě, na výběr jsou i verze s a bez bočního tvrzeného skla. Já mám to štěstí, že se mi do rukou dostala černá varianta s prosklenou bočnicí z tvrzeného skla.

Již po vybalení na mě skříň udělala obrovský dojem a to jak svou hmotností, která je bezmála 15Kg, tak rozměry, které jsou 539 x ​​245 x 507 mm bez nožiček, pokud je přidáte, potom rozměry narostou na  539 x ​​281 x 553 mm. Celkově bedna působí velmi robustně a bytelně a jistě potěší nejednoho fanouška, který si potrpí na design, ticho a skvělé chlazení.

Vstupy a ovládání

Navrchu skříně se nachází všechny důležité ovládací prvky jako I / O, tlačítko reset, indikátor aktivity HDD, ruční řízení rychlosti ventilátorů, 3,5mm vstup pro jack sluchátek a mikrofonu, USB-C konektor a 2x USB 3.1 typu A. Navíc pokud je systém zapnutý, tak se hlavní vypínač rozsvítí.

Vnitřní prostor

K otevření této skříně nebudete potřebovat žádné nářadí a boční panely uvolníte díky odpruženým tlačítkům v horní části. Bočnice o tloušťce 10 mm jsou výrazné a dobře tlumené silnou matnou pěnou na jedné a tvrzeným sklem na druhé straně. Samotný vnitřní prostor, který je dokonale připraven na cable management, poskytuje maximum prostoru a potěší všechny, kteří se do této skříně chystají instalovat objemný hardware. Pokud jste měli možnost v minulosti vidět předchozí model s označením Silent Base 801, tak potom se model 802 v základu příliš neliší, ovšem je tu řada vylepšení, která tento case posouvají na zcela jinou úroveň. Tato skříň na rozdíl od předešlé verze poskytuje možnost vyměnitelných předních a horních panelů, který uživatelům umožňuje měnit konfiguraci mezi maximálním tichem a maximálním prouděním vzduchu. Obě konfigurace fungují přesně tak, jak je uvedeno. Navíc ve výrobním procesu se používá směs ocelových, plastových a skleněných materiálů, které do sebe přesně zapadají. Navíc se jedná o modulární skříň, kterou ze zcela rozebrat, aby se obrátila orientace základní desky. V zadní části za přihrádkou na základní desku jsou zastrčené úchyty až pro 3 SSD disky, což je velmi příjemné a usnadňuje to případnou manipulaci.

Přečti si  Nejinteligentnější 4K webkamera Dell pro výjimečné video nejen při online schůzkách

Chlazení

Již z výroby společnost be quiet! instaluje do těchto skříní (801 i 802) tři Pure Wings 2 140 mm ventilátory. Dva jsou umístěné v předním panelu, kam můžete v případě potřeby ještě jeden přidat a jeden v zadní části skříně pro odvod přebytečného tepla ven. Výrobce uvádí, že běží maximálně 1 000 ot / min a pohybují se 61 cfm, což je při 18 dBA naprostý luxus. Ventilátory jsou ovládány pomocí ovladače na horním panelu skříně. Ten má celkem 4 polohy (3 manuální, 1 PWM). Jak jsem zmiňoval výše, tak Silent Base 802 je vybavena vyměnitelnými předními a horními panely, které zvyšují proudění vzduchu, nebo snižují celkový hluk. Přední možnosti montáže jsou skutečně rozmanité. V případě užití panelu pro snížení hluku musí vzduch proudit z 2 dlouhých síťových otvorů po stranách, kdežto při použití panelu pro maximální proudění vzduchu je celý přední panel síťovaný a do skříně tak proudí maximum vzduchu. Silent Base 802 má stejně jako předchozí model přídavné nohy, které skříň zvedají o cca 2cm nad zem/stůl, což zajišťuje, že dnem skříně proudí dovnitř další vzduch. Navíc je bedna vybavena i prachovými filtry, které jsou snadno vyjímatelné pro čištění, tudíž se nemusíte obávat toho, že by se vám uvnitř skříně enormně usazoval prach. To vše zajišťuje dokonalé proudění vzduchu a chlazení komponent.

 

Příslušenství a montáž

Přiložená sada příslušenství je dostatečná pro poskytnutí spousty upevňovacích šroubů, hromady značkových stahovacích pásek na suchý zip a volitelné klece na disk. Jak jsem uvedl základní konstrukce je totožná s 801 a tak i zde platí, že přední ventilátory jsou namontovány zvenčí, takže konfigurace ventilátoru push / pull na AIO je hračka. Stejně tak sympatická je i možnost demontáže horního držáku chladiče, který se zasouvá na kolejích, toto oceníte především, pokud se chystáte instalovat vodní chlazení. Bez problému sem připevníte i skutečně obří radiátor i s případnou RGB kabeláží. Bonusem je i vlastní prostor pro napájecí zdroj, který je tak velmi elegantně ukryt. Jak jsem uvedl dříve, skříň disponuje řadou prostupů pro dokonalý cable management, takže se finální sestava s použitím některých RGB prvků může rovnat technologickému uměleckému dílu, kterým se budete rádi chlubit všem svým známým.

Přečti si  EA tvrdí, že se momentálně u konzolových her nezabývá In-Game reklamou

Sestava

Bohužel díky aktuálnímu nedostatku komponent a nesnesitelně dlouhému čekání na nový procesor společnosti Intel, který k dnešnímu dni stále nemám, jsem se nebyl schopen přinutit přeinstalovat svou aktuální sestavu do této nové skříně za účelem teplotního testu. Dodání onoho procesoru by totiž znamenalo opět celou sestavu demontovat, vrátit zpět a instalovat sestavu novou. (A to fakt nechceš!) proto bude teplotní test doplněn a recenze aktualizována hned, jak budu mít procesor k dispozici. Prozatím mohu jen konstatovat, že u sestavy, kterou jsem v nedávné době kompletoval a která byla umístěna do Silent Base 801 byl pokles teplot při odnětí tlumícího předního panelu na procesoru AMD Ryzen 9 3900XT s použitým vodním chlazením Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB v zátěži cca 6 stupňů celsia, což není vůbec zanedbatelné.

Závěr

be quiet! Silent Base 802 je prémiová PC skříň, která nabízí všem uživatelům kvalitní konstrukci, precizní zpracování, spoustu prostoru pro instalaci opravu robustního hardware, skvělý cable management,  flexibilní podporou chlazení včetně možnosti instalace radiátorů až do 420 mm (vpředu) a 360 mm (nahoře) a navíc možnost volit mezi maximálním možným tichem a průtokem vzduchu. To vše navíc podpořeno 3 letou zárukou.

 

Technické specifikace:

 • Model : Silent Base 802 Window Black
 • Formát PSU : ATX PS / 2
 • Kompatibilita se základní deskou : E-ATX (30,5 x 27,5 cm) / ATX / M-ATX / Mini-ITX
 • Velikost pouzdra bez stojany (D x Š x V): 539 x ​​245 x 507 (mm)
 • Instalace základních desek se zadní deskou: Ano
 • Velikost pouzdra vč. stojany (D x Š x V): 539 x ​​281 x 553 (mm)
 • Rozměry okna bočního panelu (D x Š): 401 x 431 (mm)
 • Možnost barev: bílá nebo černá
 • Hmotnost: 15 kg
 • USB 3.2 Gen.1 : 2
 • USB 3.2 Gen.2 Typ C: 1
 • HD Audio I / O : Mic + Audio
 • Rozšiřující sloty : 7 + 2
 • 3,5 ″ sloty (max.): 7
 • 3,5 ″ sloty (rozsah dodávky): 3
 • 2,5 ″ sloty (max.): 15
 • 2.5 ″ sloty (rozsah dodávky) : 7
 • Místa pro montáž ventilátoru : Přední / Zadní / Horní / Kryt PSU
 • Horní kryt: ABS
 • Boční panel: ocel
 • Okno bočního panelu: 4 mm tvrzené sklo / ocel
 • Přední panel: ABS
 • Stojany: ABS
PŘEHLED RECENZE
be quiet! Silent Base 802
100 %
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno