Elea má být podle Steamu příběhová surrealistická hra ze sci-fi prostředí. Když jsem se dozvěděl, že ji mám recenzovat, tak jsem se, jako správný fanoušek René Magritteho, začal těšit. Očekával jsem něco ve stylu FireWatch, který mám i přes všechnu tu kontroverzi, rád. Žel, moje očekávání se úplně nevyplnilo.

Recenzovaná verze: PC

Výsledek obrázku pro ELEA GAME

V první řadě je třeba si uvědomit, že hra se stále nachází v early access a že se jí vývojáři snaží neustále vylepšovat a posouvat dále. Berte proto v potaz, že je naše hodnocení směřováno ke stavu v jakém se hra aktuálně nachází a že to například za měsíc již nemusí platit.

Když hru poprvé zapnete, vybafne na vás trochu psychedelické intro, u kterého si nejsem jistý, nakolik bylo zabugované a nakolik mělo prostě vypadat divně. Protože divně vypadalo. Ale možná právě díky tomu mě dokázalo navnadit a přinutilo mě přemýšlet: o co go? Po zapnutí samotné hry se objevíte v dětském pokoji jakožto těhotná žena. Já vím, já vím, taky to na mě působilo jako horror, ale nebojte, po tom, co vám zavolá manžel a řekne vám, že máte něco potvrdit na jeho počítači, musíte už jenom zajít do sklepa, zrovna když vypadnou pojistky. O proti zjištění, že máte v břiše živé dítě, je tohle dost v pohodě. Tedy, bylo by. Problém je, že se pohybujete rychlostí invalidního šneka. A to nepřeháním. Než jsem vyšel z první místnosti, stihnul jsem si uvařit a vypít čaj. I s obřadem, za který by se nemusela těšit ani lepší čajovna.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

Výsledek obrázku pro ELEA GAME

Pamatujete si ještě jak jsem mluvil o těch vypadlých pojistkách? No, tak přesně v té části se musíte potácet vaší menší vilou v naprosté tmě, jen s baterčičkou, která má menší výkon než takové ty reklamní svítilny, co si můžete pověsit na klíče a terorizovat jimi sítnice vašich kamarádů. A to vše již zmíněnou rychlostí. Že bych se zrovna bavil, to se říct nedá. Hra sice později nabízí zajímavý a i poměrně napínavý příběh, který zatím bohužel velmi kazí technický stav hry.

Nechápejte mě špatně, Elea vypadá i zní parádně. Hra neonového světla a stínu (mnohdy spíše stínů) působí většinou dobře, atmosférická hudba tomu jen přidává grády, ale bohužel ne všechno funguje tak, jak bylo původně zamýšleno. Kurzor se buguje, fyzika úplně nefunguje a pak je tu samozřejmě ta věčná rychlost chůzí a samotného gameplaye. To vše bohužel brání hře odemknout její plný potenciál. Vývojáři se snaží hru opravovat, ale nakolik se jim to daří zatím posoudit nedokážu. Každopádně je to plus, ale bojím se, že pokud se hra nestane mnohem populárnější a nebo nemá studio investora, který kupříkladu vystřeluje vozidla do kosmu, může Elea skončit svou cestu ještě dříve než ji pořádně začne.

Přečti si  Biomutant v nejnovějším traileru vzdává poctu Star Wars

Výsledek obrázku pro ELEA GAME

Vývojáři: Kyodai Ltd

Vydavatel: SOEDESCO Publishing

Datum vydání: 24.4.2018

Cena digitální kopie:  127,- Kč

Velikost hry: 6 GB

Platformy: PC, Xbox ONE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno