Není tomu tak dlouho, co jste na našem webu mohli vidět recenzi na Bravo Team, ambiciózní střílečku pro PS VR. Hra nás zklamala téměř na všech frontách a zruinovala naši důvěru, kterou jsme chovali k FPS hrám ve virtuální realitě. Když se tak do naší redakce poprvé dostal trailer na připravovaný Firewall: Zero Hour, zůstala naše zvídavá obočí dole. Dobré znamení ovšem bylo, že hře věřilo samotné Sony a zhostilo se i role vydavatele.

Recenzovaná verze: PlayStation 4 Pro + PSVR

V této recenzi vás nebudeme trápit neustálým srovnáváním Firewallu s již zmíněným Bravo Team. Jednalo by se totiž o velmi nepřiměřená a extrémní přirovnání. Firewall: Zero Hour totiž překonává svou konkurenci ve všech ohledech. Pojďme se na něj podívat blíže.

V tuto chvílí se hra točí primárně okolo multiplayeru a nabízí taktickou 4v4 akci ve stylu Search and Destroy. Princip je jednoduchý a přímočarý. Máme zde dva týmy, z nichž se jeden snaží ochránit počítač obsahující důležité informace. Nepomáhají mu jen zbraně, granáty a pasti, ale Firewall, který brání druhému týmu PC najít. Druhý tým má za úkol, jak je všem asi jasné, stáhnout data z pevného disku onoho počítače. Najít počítač na mapě, ale není snadné a tak se vyplatí postupně zneškodňovat firewall, který počítač chrání. Jakmile je firewall dole, tým ví naprosto přesně, kde se počítač nachází. V tuto chvíli je tento mód jediným online režimem ve hře. Vývojáři ovšem slibují brzké rozšíření tohoto počtu. Firewall: Zero Hour neobsahuje jen online multiplayer, ale k dispozici je zde i režim, kde bojujete proti NPC. Jedná se ale spíše o prostor k potrénování.

Přečti si  Valkyrie z Apex Legends je na holky, dokazují to hlasové linky a rozhovory

 

Příjemným překvapením bylo velké množství úprav. Možnost customizace se nachází jak u zbraní, tak i u samotných herních postav, tzv. Contractors, kterých je ve hře 12! A aby toho nebylo málo, každá tato postava má svoje speciální schopnosti, které si ještě postupně odemykáte a rozšiřujete levelováním. Můžete si tak vybrat avatar, jehož chůze jde méně slyšet nebo se přepnout na vojáka, který unese více nábojů nebo má jeden extra granát navíc. Možností je zde nespočet a to jsme se ještě nedostali ke zbraním. U nich si můžete měnit skiny, mířidla, tlumiče, … vlastně všechno, co vás napadne. Ke všem těmto vychytávkám se dostanete ve chvíli, kdy si odemknete level 4. Každým dalším postupem už odemykáte itemy. A jak se leveluje? XP body získáváte téměř za všechno, co ve hře provedete. Ať už zabíjíte hráče, stahujete data z PC nebo hackujete firewall, vše vám dává potřebné bodíky. S bodíky je i spojené Crypto, in-game měna, za kterou si kupujete vybavení. Celý balík se jménem Firewall: Zero Hour na nás v tomto směru působí velice solidně.

A jak se hra tváří navenek? K dispozici máme 9 map, které jsou naprosto odlišné. Ať už se budete plížit kancelářskou budovou nebo budete vrhat granáty v přímořském přístavu, vše je krasně detailní a podle nás ani vývojáři neznají slovo kompromis. Pozadu nezaostává ani ozvučení, které je absolutně dostačující. Nejednou se nám stalo, že jsme neopatrně běželi podél zdi a o něco jsme zavadili zbraní, čímž jsme zalarmovali celý tým žoldáků. Firewall je unikátní v mnoha ohledech, ale co umí nejlépe je to, že vás dokáže absolutně vtáhnout do hry. Pocit, když stojíte u stěny a slyšíte za ní kroky hráče, který se vás snaží zabít, je jedinečný. Obecně každý kill, který ve hře získáte, je neuvěřitelně uspokojující. Zde si umíme představit, že by se některým hráčům nemuselo líbit čekání po jejich smrti. Jakmile ve hře totiž zemřete a spoluhráči vás nestihnou oživit, stáváte se pouhým divákem. Každá mince má ale dvě strany. Ve chvíli, kdy zemřete, můžete pomocí bezpečnostních kamer, které jsou přítomny na všech mapách, sledovat kompletně celé okolí a napovídat tak svým spoluhráčům. A o tom celá hra je, o komunikaci.

Přečti si  Zamíří Sunset Overdrive na konzole PlayStation?

Abychom našli nějaká negativa, musíme se podívat na online služby. Mysleli jsme si, že časy, kdy se ze serveru odpojí host a všechny hráče tím vyhodí z lobby, jsou pryč. Bohužel to tak není a tento strašidelný  old-school neduh je zde přítomen. Po přičtení plusů a odečtení mínusů nám zde zůstane unikátní hra, na kterou všichni příznivci FPS stříleček a milovníci virtuální reality čekali.

 Vývojáři: First Contact Entertainment Inc.

Datum vydání:  29.8. 2018

Cena digitální kopie: 999,-

Velikost hry: 21,66 Gb

Platformy: PlayStation VR (recenze)

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno