Myslíte si o sobě, že jste mazaní jako lišák a natolik drzí, že dokážete získat poslední korunu v sérii mini-her, která vás vynese na pomyslný trůn? Pak není nic snazšího, než si vyzkoušet novou párty hru Frantics od dánského studia Napnok Games, která je určena až pro 4 hráče. Ta totiž nyní přibyla do rozrůstajícího se seznamu her v rámci služby PlayLink na PlayStation 4.

Recenzovaná verze: PlayStation 4

Jak jsem uvedl výše, Frantics je další hrou do rodiny PlayLink párty her, kterou si s chutí mohou zahrát i nehráči a to i především díky tomu, že se ovládá za pomocí mobilního telefonu či tabletu, se kterými pracuje i moje babička. Stejně jako u všech ostatních PlayLink titulů, tak i tentokrát musíte do svého chytrého zařízení stáhnout zdarma aplikaci a to prostřednictvím obchodu Google Play nebo AppStore. Frantics vám na mobilním zařízení zabere 66MB úložného prostoru, což není až tak hrozné. Abyste hru mohli úspěšně spustit, tak všechna inteligentní zařízení musí být ve stejné síti Wi-Fi jako vaše PS4 na níž jste se rozhodli hrát. Pokud nemáte domácí Wi-Fi, tak nezoufejte, jelikož svou PS4 můžete proměnit v nastavení hry na hotspot, ke kterému chytrá zařízení následně připojíte.

Frantics nabízí celkem 15 mini-her, kdy každý zápas se skládá ze 4 různých náhodně generovaných her. Hráči musí soutěžit tak, aby získali co nejvíce korun, které se poté převedou na životy potřebné pro závěrečné zúčtování. Během jednotlivých mini-her máte možnost navíc sbírat mince, které vám umožní přihazovat v aukcích na nejrůznější vylepšení či pasti, které vám mohou dopomoci k vítězství.

Přečti si  Blizzard za poslední 3 roky ztratil 29% své hráčské základny

V případě, že v mini-hře vypadnete, nezoufejte, i nadále zůstáváte ve hře jako takzvaný škodič, který může svým soupeřům zbytek hry řádně zkomplikovat. Během samotného hraní vám navíc také může lišák zavolat a dát vám přímo na vaše zařízení tajný tip/úkol na to, jak trochu švindlem vyhrát, či minimálně získat nějakou tu korunu navíc, zkrátka vám učiní nabídku, která se neodmítá.

Každá z mini-her je poměrně krátká, o čemž se můžete přesvědčit i v našem gameplay videu a obvykle trvá jen několik minut, což je u tohoto tipu párty hry opravdu vítané a vy jste schopni během nějakých dvaceti minut odehrát celý jeden zápas. Ovšem během hraní zjistíte, že byste velmi rádi uvítali možnost nastavit si vlastní počet kol a některé mini-hry si zahráli o chlup déle. S tím se mi pojí také nastavení jazyka, které se řídí podle jazyka nastaveného v samotné konzoli, tedy pokud si hru budete chtít užít s českým dabingem, kterým hra disponuje, musíte mít konzoli nastavenou do češtiny.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] Elden Ring - unikl další krátký klip, FromSoftware naznačuje, že by hra mohla vyjít na přelomu fiskálních let 2022-23

Ovládání hry funguje naprosto bezchybně nutno poznamenat, že je vidět, jak si Napnok Games dali práci s opravdu originálním vizuálem, který vám bude velmi vzdáleně připomínat The Newerhood. Audio je ve hře rovněž velmi vydařené a to i co se dabingu týče a Lišákovi to prostě věříte. Nehráči jistě uvítají i to, že je tu dabovaný tutoriál, který vám před každou hrou vysvětlí co a jak. Zkušenější hráči si mohou tutoriál v menu vypnout, což například Hidden Agenda při druhém ani třetím hraní neumožňuje. Pokud neseženete parťáky, se kterými byste si rádi zahráli, má pro vás Lišák v kapse několik AI přátel, kteří vás rozhodně nehodlají šetřit.

Frantics je skvělou párty hrou, ve které dává Napnok Games šanci na výhru opravdu každému, protože často je vaše výhra závislá na štěstí i na mazaném Lišákovi, který má váš osud tak trochu ve svých tlapkách. Za sebe mohu s čistým svědomím říci, že se jedná zatím o nejlepší PlayLink párty hru, která dosud vyšla.

Vývojáři: Napnok Games

Vydavatel: Sony Interactive Entertainment

Datum vydání: 7.3.2018

Cena digitální kopie:  549,- Kč

Velikost hry: 2,65 GB

Platformy: PS4, PlayLink

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno