Dle mého skromného názoru byl Judgment jedním z nejvíce přehlížených a nedoceněných titulů roku 2019. S ohledem na jeho kvality bylo zapadnutí mezi ostatní hry vskutku smolným výsledkem. Podaří se obrátit tok dějin a Judgment s příchodem na nové platformy konečně zabuduje?

Recenzovaná verze: PlayStation 5

Judgment byl po několika letech první hrou týmu Ryu Ga Gotoku zasazenou do Kamurocha, jejíž hlavním hrdinou nebyl Kiryu Kazuma. Představitelem hlavní role v novém projektu byl Takayuki Yagami. Nadějný právník, který přišel o svou licenci a navlečen v kožené bundě obcházel všemožné detektivní kanceláře a snažil se sehnat alespoň trochu solidní zaměstnání.

Takayukimu se nakonec “zadaří” a my se dostáváme do hry krátce poté, co je mu jako detektivovy přidělen případ několikanásobné vraždy. Z učebnicového případu se vyklube jeho životní projekt a do cesty se mu připlete nejen japonská Yakuza, zkorumpovaná vláda, ale i jeho nedořešená minulost.

Ačkoliv se Judgment zrovna netočí okolo veselého tématu, tak se dostane i na úsměvné momenty, které závažná témata trochu odlehčí. Judgment na konzoli PlayStation 5 přichází v remasterované verzi. My tak nebudeme nosit dříví do lesa a pokud máte zájem se o příběhu nadějného detektiva dozvědět více, odkážeme vás na naší recenzi PS4 verze – Judgment – プレイステーション専用 a vrhneme se na next-gen verzi.

Přečti si  Recenze: Returnal - V područí Atroposu!

Konzole PlayStation 4 Pro dokázala Judgment rozběhnout v rozlišení 4K při 30 snímcích za vteřinu. Na konzoli PS5 je zážitek obohacen o dalších 30 FPS při stejném rozlišení. Kromě plynulejšího pohybu ale zaujme především odlišná barevná paleta, čehož si můžete všimnout především v ulicích Kamurocha nebo na postavách během cut-scén. Těm svědčí i nový systém nasvícení, díky kterému je viditelné větší množství detailů a vše působí živěji.

Kde ovšem next-gen update oceníte nejvíce jsou bez debat načítací obrazovky. Nové SSD vám mnohdy ušetří i několik desítek vteřin. Na PS4 pro se vám po zapnutí hra načte za 48 sekund. PlayStation 5 si se stejným úkolem poradí za necelých 15 sekund. Podobně masivní rozdíl je na cestě z hlavního menu do samotné hry, kde je nová PS5 rychlejší v průměru o 25 sekund.

Mírné zklamání jsem ale pocítil hned po pár vteřinách ve hře, kdy jsem si uvědomil, že mi adaptivní spouště na DualSense nekladou pražádný odpor. Absence haptické odezvy je pro mě nepochopitelná i z důvody, že ji vývojáři již dříve zakomponovali do vylepšené verze hry Yakuza: Like a Dragon, tedy titulu, který tyto funkce obdržel formou pouhého updatu a ne samostatné hry, jako tomu je zde u Judgmentu. Vylepšeny jsou tak pouze a jen vibrace.

Přečti si  Recenze: Returnal - V područí Atroposu!

Obecně si remasterovaná verze z možností nového PlayStationu moc nebere a nevyužit tak zůstal například i systém nápověd či trackování u trofejí a možnosti Activity Card, které by přišly v Judgmentu vhod. V prospěch hry nesvědčí ani fakt, že hráči vlastnící PS4 verzi nemají možnost bezplatného upgradu. Za plnou cenu alespoň dostanou k PS5 verzi všechen dodatečně vydaný obsah.

Spíše tak než bonus pro fanoušky série je Judgment Remastered vhodný pro nové hráče, kteří si mohou příběh Takayuki Yagami užít nově i na jiných platformách než jen na PlayStationu, pro který byla původní verze exkluzivní.

Vývojáři: Ryu ga Gotoku

Vydavatelství: Sega

Datum vydání: 23. dubna 2021

Česká lokalizace: Ne

Platformy: PlayStation 5 (recenze), PC, Stadia, Xbox Series X

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno