Seznamte se s Kai, Cole, Nye, Zane, Jay a Lloyd (La-Loyd otec); šest školních dětí, které pod výukou mistra Wu musí odemknout své schopnosti Spinjitzu a bojovat se zlým válečníkem a samozvaným lordem Garmadonem.

Recenzovaná verze: Xbox One

Jakmile se ve světě Ninjago objeví ultimátní zbraň, kterou chce výše jmenovaný lord použít ke zničení světa Ninjago musí tito Ninjové spojit své síly a nakopat pár kostiček aby prošli přes svět plný nástrah a našli ultimátní zbraň, čímž přinesou do města znovu klid a mír.

Související obrázek

I přestože se jedná o další hru podle Lego filmu, je to zároveň další krok na vývojovém žebříčku pro TT Games. Společnost, která je dobře známá tvorbou nesmírně zábavných a snadno hratelných her, jemně vyladila svůj engine a vytvořila možná jednu z nejlepších Lego her na trhu. Hra je plná humoru a zábavných cutscén a velmi dobře se u ní pobaví i starší ročníky.

Do světa dění a ovládání vás zasvětí příjemný tutoriál, který vás naučí všechny důležité mechaniky. Tutoriál se točí kolem bojového systému hry, který, pokud musím být upřímný, se zdá být mnohem jednodušší, než se objevil v Batman Arkham titulech. Ovládání je tak jednoduché, ale velmi zábavné a nabízí celou řadu pohybů.

Příběh se odehrává po konci filmu a je rozdělen do 14 kapitol odehrávajících se v osmi mini světech, které tvoří ostrov Ninjago. Použité cutscény jsou přímo z filmu a tak mohou být před jeho shlédnutím lehkými spoilery. Navíc každá jednotlivá kapitola začíná obrazem znázorňujícím naše hrdiny ve stylu starých kung-fu filmů s Brucem Lee.

Přečti si  Bethesda Game Studios pracuje na nové neohlášené hře

Hlavní příběhová linka vám zabere zhruba šest až sedm hodin, v závislosti na tom jak moc si vychutnáváte příběh a prozkoumáváte okolí. Během procházení hry budete sbírat Ninjanuity Tokens, které vám relativně jednoduše umožňují zvýšit atributy Ninjů v slušně rozvětveném stromu dovedností, kde zlepšíte své útočné dovednosti.

Ve hře má každý z Ninjů svou vlastní osobnost a tak se každá postava liší, což se odráží i ve hře samotné. Každá kapitola je specifická a vyžaduje přepínání mezi jednotlivými hrdiny, aby využili svou specifickou sílu Spinjitzu jak je to pojmenováno ve hře.

Co se kapitol ve hře týče, tak ty se bohužel poněkud opakují a vy si tak brzy řeknete, že něco podobného jste dělali před chvilkou. Navíc po dokončení kapitoly i hry můžete libovolnou část hry opakovat a vysbírat si tak chybějící předměty (například zlaté cihly) k dosažení všech trofejí, které se ve hře nachází.

Lego hry vždy disponovali širokou škálou postav, které se v průběhu hry odemykali. Ninjago tento systém poněkud změnil. Nyní se ve hře objevují balíčky s minifigurami, stejné jako jsou k zakoupení v obchodě. Najdete balíček rozbalíte jej a figurka se objeví přímo před vámi a přidá se do vašeho seznamu. Výbavu pro minifigury můžete získat v nových výzvách nazvaných Dojo. Každé Dojo má svého unikátního mistra, kterého je třeba porazit, ale tomu předchází nejprve vlna nepřátel. V případě, že uspějete získáte zlatou cihlu.

Přečti si  Metro Exodus přichází na Xbox Series X / S a PS5 18. června

Dalším herním režimem, který hra obsahuje je Battle mód. Jedná se o turnaj až pro čtyři hráče, rozděleným displejem, třemi herními režimy a celou řadou úrovní, kde můžete bojovat s přáteli. Což může být vcelku dobrá zábava, především pokud budete pořádat domácí game párty. Ovšem nevýhodou je, že se obrazovka rozdělí na čtyři díly pokaždé a to bez ohledu na to, kolik hráčů bude hrát. To je trochu nedomyšlené a často obtěžující.

Výsledek obrázku pro lego ninjago game battle mod

Grafická stránka hry je opět velmi příjemná a je znát, že se Lego hry vymanily ze zajetí předešlé generace konzolí, je tu mnohem více pohybujících se předmětů i postav a hra doslova žije. I přes velké množství pohybujících se předmětů nebyly poklesy fps příliš dramatické a hra vcelku slušně běžela. Několik propadů jsem sice během hraní zaznamenal, ale není to nic co by bylo otravné a kazilo celkový dojem ze hry, Navíc věřím, že brzy dojde na opravný patch, který tyto drobné poklesy vyřeší. Po zvukové stránce hra disponuje soudtrackem a dabingem přímo z filmu a tak si není nač stěžovat. Bohužel hra trpí poměrně dlouhými načítacími časy, ale věřím, že i to se podaří zlepšit.

Vývojáři:  TT Games, Traveller’s Tales
Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment
Datum vydání: 6.10.2017
Cena digitální kopie: 1.699,- Kč
Velikost hry: 16.99GB
Platformy: PC, Playstation 4 a Xbox One (recenze)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno