Možná patříte mezi jedince, kterým se doma práší na jejich VR headset a stále čekáte na příchod titulu, který by vás zvedl ze židle tak, jako se to povedlo Beat Saberu nebo Half-Life: Alyx. Pokud v souhlasu kýváte hlavou, tak by pro vás mohlo být myší dobrodružství od studia Polyarc tím pravým ořechovým.

Recenzovaná verze: PSVR + PlayStation 5

Se sympatickou Quill jsme se poprvé mohli setkat v roce 2018, kdy se jejího dobrodružství dočkali hráči na PC a PSVR. Klasickým ovladačem jsme ovládali myšku, která se před našimi zraky snažila prokousat skrze pasti, nástrahy a všemožné hádanky umístěné ve středověkém fantasy světě.

zdroj: Polyarc

Všehovšudy se jednalo o jednu z těch povedenějších her, které si mohli majitelé především PlayStationu 4 užít. Není tak divu, že jsme se dočkali pokračování. Ústřední postavou je opět roztomilý hlodavec, který se před naší izometrickou kamerou bude opět prodírat mnoha nástrahami v podobě zapeklitých diorámat.

Převážná část hádanek se skrývá v přemísťování bloků, tahání provazů či řešení problémů s gravitací. Vše vám ale zpestří soubojový systém, ve kterém vyniknou skvělé animace, kterými byla Quill obdařena. Několikrát jsem se tak přistihnul, že se při páchání násilí na bezradných středověkých krabech usmívám. Váš arsenál, kterým budete vůči znepřáteleným složkám disponovat, se ale neskládá jen z myších drápků a žlutých zoubků. K dispozici budete mít nejen pro sérii tak typický meč, ale i další vychytávky, které vám pomohou zatočit nejen se zlem, ale i s několika puzzle pasážemi.

Přečti si  Playground Games již zdánlivě pracují na Forza Horizon 6
Zachyceno ve VR na PlayStation 5

Hlavní devízou Moss: Book II je samozřejmě virtuální realita. Díky systému, kdy na celý level pohlížíme jako vypravěč z pevných kamer, nehrozí hráčům proklínaná kinetóza. Pokud máte váš VR headset připojený ke konzoli PlayStation 5, tak nezapomeňte, že hru nelze ovládat DualSensem, nýbrž musíte použít starší DualShock 4.

Co mě na Moss: Book II příjemně překvapilo, je příběhová kampaň, která je až nečekaně promyšlená. Příběh i sofistikovaně navazuje na předchozí díl, ale pokud je novinka vaší premiérou, tak nemusíte zoufat. Celý příběh je vlastně vepsán do knihy, skrze kterou je vám příběh předčítán a prezentován. Co mě na příběhu fascinovalo nejvíce, byla úroveň důvěry, kterou do nás Quill postupně vkládala. Tento faktor se jen velmi těžko popisuje slovy, ale za celou dobu, co se skromně nazývám hráčem, mi takto k srdci přirostlo jen pár hrdinů a hrdinek.

Zatímco ovládání okolního světa a směřování hlavní hrdinky tam, kde jí potřebujeme, mi přišlo zcela bezproblémové a průchod hrou tak byl z tohoto hlediska relativně příjemným zážitkem. Jedinou kaňkou bylo přepínání zbraní. To probíhá pomocí touchpadu. To sice Quill nevadilo, ale já z tohoto systému opravdu nebyl. Stejně tak mě mrzí absence různých útoků. Místo těžkého a lehkého útoku má naše hrdinka pouze a jen jeden druh útoku mečem.

Přečti si  Xbox-Bethesda pracují na „více“ projektech s licencí od Disney

Ačkoliv Moss: Book 2 stále nemůže využívat next-gen výkonu, tak jak by si jistě přálo, tak i přesto vypadá skvěle. Mohou za to především skvěle nasvícené scenérie a smysl pro detail, který můžete vidět v každé scéně. Polyarc se tak za svou práci stydět jistě nemusí, ale umím si dost dobře představit jejich frustraci během práce na starém hardwaru. Již nyní se tak těším, co nám studio předvede s PSVR2.

Moss: Book 2 ždímá PSVR až na hranu možností. Hardware tohoto headsetu je zároveň i hlavním důvodem, proč hra není ještě lepší. Kromě nádherných scenérií a záludných hádanek by vás mohl oslovit především příběh, ve kterém je Quill nejen hrdinkou, ale především i skvělým parťákem do nepohody. 


Vývojáři: Polyarc

Vydavatelství: Polyarc

Datum vydání: 31. 3. 2022

Platformy: PSVR, PC

Česká lokalizace: Ne

PŘEHLED RECENZE
Grafika
8
Zvuk / Soundtrack
9
Příběh
10
Hratelnost
7
Zábava
10
Herní doba
7
Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo jako iiiMoryTheory na Twitchi.
Moss: Book 2 ždímá PSVR až na hranu možností. Hardware tohoto headsetu je zároveň i hlavním důvodem, proč hra není ještě lepší. Kromě nádherných scenérií a záludných hádanek by vás mohl oslovit především příběh, ve kterém je Quill nejen hrdinkou, ale především i skvělým parťákem do nepohody. recenze-moss-book-2-mysicko-mys-pojd-ke-mne-bliz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno