Jak bývá zvykem, začátek školního roku nám každoročně přináší především sportovní hry. Častokrát se jedná pouze o recyklaci dílu předešlého a pak je tu NBA 2K, hra s každoročním úspěchem. Jak navazuje na své tradice, jsme si pro vás připravili v další recenzi.

Recenzovaná verze: PS4

Rok, co rok nám studio Visual Concepts nabízí basketbalovou sérii NBA a s každým novým dílem dokáží příjemně překvapit a pozvednout hratelnost o stupínek výš. Obsaženo bývá hodně herních módů a celkový pocit z basketbalu bývá až ohromující. Ano, i letos tomu není jinak. NBA 2K18 není revolucí vydařené série, ale parádní evolucí, která opravdu fanouškovi tohoto sportu pohladí po srdci i duši.

Hratelných módů je tu opět dostatek, takže si každý přijde na své. Zahrát si můžete MyTeam, což je obdoba Ultimate Teamu známá z her EA Sports, klasickou kariéru za váš oblíbený klub nebo pouliční freestyle 1v1 a nabízeno je spousta dalších možností. Samozřejmostí je plně licencovaná soutěž NBA a zahrát si můžete i se soupiskama z dob minulých. Co by jste to byli za fanoušky, kdyby jste nechtěli slyšet pískot bot Michaela Jordana v přeplněné hale United Center v Chicagu?!

Přečti si  Destiny 2 - Nové zbraně přicházející v Season Of The Splicer

Tradičně je k dispozici režim My Career, hra za jednoho vámi vytvořeného hráče, s kterým zažehnete kariéru a zažíváte všechny radosti i strasti možná budoucí basketbalové celebrity. Pokud jste hráli minulý díl, jistě si pamatujete módy jako MyPark nebo Pro-Am. Tyhle minihry se teď propojují do jednoho sociálního prostředí jménem Neighborhood, kde se můžete scházet s ostatními hráči. Cut scény a celkový příběh tohoto módu je famózní a překonává i fotbalovou Cestu Alexe Huntera ze série FIFA. Letošní ročník dává těmto režimům nový rozměr a je velice zábavný. Můžete si zajít k holiči nebo do posilovny a spoustu dalších možností. Je to příjemná změna, která působí skvěle.

NBA 2K se každoročně daří dát basketbalu reálnou tvář a to i díky veškeré omáčce kolem. Omáčkou myslím autentický pohled na basketbal nejen během zápasu. Hala skanduje a publikum se tváří živě, na začátku utkání slyšíme hymnu a před zápasové studio se snaží mluvit k věci na rozdíl od jiných sportovních her. Stejně tak i komentátoři působí velice svěže a dodávají skvělou atmosféru a pokud se hraje playoff, hra začíná mít úplně nový náboj.

Přečti si  Starfield nevyjde v tomto roce

Grafická stránka nového ročníku NBA 2K je zase o kousek více k světu. Nyní můžeme sledovat jak hráčům tečou po těle potůčky potu, vlní se jim dres a dočkali jsme se i nového zpracování ochlupení. Na vizuální stránku basketbalu  2K jsme si nikdy nemohli stěžovat a není tomu tak ani letos. Audio stránku jsem už trošku nakousl v předchozím odstavci, doplním jen, že soundtrack čítá skvělých 49 songů, které se k basketbalovému prostředí jednoznačně hodí. Druhou stranou mince jsou občasné bugy a na mé PS4 bylo cítit kolísání FPS. Ale nikdy to nebylo na tolik závážné, abych například nedohrál zápas. Nicméně s technickou stránkou hry si vývojáři mohli pohrát o trošku víc.

Vývojáři: Visual Concepts
Vydavatel: 2K
Datum vydání: 15.9.2017
Cena digitální kopie: 1799,- Kč
Velikost hry: 46.8GB
Platformy: PC, Playstation 4 (recenze),  Xbox One, PS3 a Xbox 360

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno