Je září, na hokejových kluzištích v Evropě už je hokejová sezóna v plném proudu a pomalu se blíží start soutěže v zámoří. Toto období každoročně doprovází i vydání hry NHL od EA Sports. Z minulých ročníků již víme, že jde z větší části o aktualizaci soupisek. Je tomu tak i letos v novém ročníku s číslovkou 18?

Recenzovaná verze: PS4

NHL 18 vyšlo 15. září, ovšem pokud jste si předplatili hru za 2400,-Kč nebo 2700,- Kč dostali jste možnost být na ledě o tři dny dříve. Bohužel tohle EA Sports absolutně nezvládlo, za tři dny jsem v online hraní dokončil asi čtvrtinu mnou odehraných utkání, bugy jsou na každém kroku a hraní například oblíbeného Ultimate Teamu bylo takřka nemožné. Tohle je obrovské mínus a hráči, kteří zaplatili o bez mála 700,- Kč méně tak o nic nepřišli.

Nezbývá mi tedy, než hodnotit hru v převážně singleplayerové části a kooperativním módu na jedné konzoli. Po spuštění hry na vás vykoukne zbrusu nové menu, které je ve sloupcích a je hezky přehledné, menu uvidíte za předpokladu, že se vám nové NHL připojí, což se někdy povedlo tak na čtvrtý pokus. Video, jednoho z mnoha bugů mnou natočené najdete pod příspěvkem. Hra mi odečetla gól, vrátila čas a nakonec jsem prohrál.

Přečti si  Mass Effect Legendary Edition dostane velký Day One patch, který vylepší výkon

Novinkou je také arkádový mód 3 na 3, kde se hraje bez pravidel, za každý faul nenásleduje vyloučení, ale rovnou nájezd. Mód 3 na 3 obsahuje poměrně obsáhlou kampaň napříč Severní Amerikou, kde se utkáte se všemi týmy a získáváte odměny. Tahle novinka ovšem rozhodně nenaplňuje touhu hokejového fanouška zahrát si příjemný hokej, ale pouze zběsilou jízdu za kotoučem a předhánění se v tom, kdo umí lepší kličku. Velkou zábavu za tím nehledejte, jedině pokud budete s kamarádem na jednom gauči hrát proti sobě a to třeba i za maskoty klubů NHL.

Jak jsem již zmiňoval, jsme zvyklý z minulých let na aktualizaci soupisek, to se vývojářům až na malé výjimky povedlo. Byl pochopitelně přidán i nový tým Las Vegas a přibyla rakouská EBEL liga s tuzemským Znojmem.V režimu Organizace je navíc možnost projít rozšiřovacím draftem nebo si vytvořit nový tým a s ním vstoupit do onoho draftu. Jinak se nezměnilo nic. V módu Be a Pro je nově pouze možnost o zažádání tradu, změn je opravdu pramálo.

Přečti si  Generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick souhlasil se snížením základního platu a ročního bonusu o 50%, zatímco jeho smlouva byla prodloužena do 31. března 2023

Co se týče ledu, hraní je skoro totožné s minulým ročníkem až na dvě novinky. První je obranná činnost holí. Nyní s ní můžete různě mávat a vypíchávat puk do všech stran. Což může být efektní i efektivní, ale při nedůslednosti je velká pravděpodobnost, že dostanete dvě minuty za podražení.

Druhou novinkou jsou kličky a přibylo jich poměrně dost. Nyní můžete dávat góly ala Tomáš Hertl s hokejkou mezi nohama. Jinak hole stále procházejí skrze mantinely a umělá inteligence gólmanů je stále stejná. Graficky hra neprošla žádnou revolucí a k vidění je jen pár nových animací.

NHL 18 je jedno velké zklamání, firmě EA Sports chybí podle mě hokejová konkurence a tak vývojáři nemají žádnou motivaci posunovat hru o úroveň výš. Možná se za rok dočkáme nového enginu, ale také možná bude vše ve starých kolejích jako tři předchozí ročníky.

Vývojáři: EA  Sports

Vydavatel: EA Sports

Datum vydání: 15.9. 2017

Cena digitální kopie: 1799,- Kč

Velikost hry: 25.2 GB

Platformy: PlayStation 4 (Recenze), Xbox One

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno