Leckdo by si mohl postesknout, že aktuální řada herních konzolí postrádá kvalitní tenisovou hru. Je to již 7 dlouhých let, kdy na trh přišel kritiky oceňovaný Top Spin 4. Od té doby se jeho úspěch snažila napodobit jen hrstka projektů a jejich pokusy se za zdařilé považovat nedají, bohužel. Tennis World Tour je dílem vývojářů, kteří mají na svědomí již zmiňovaný Top Spin. Kdo jiný by měl na naše obrazovky a monitory přinést pořádné tenisové zážitky, než právě frajerky a frajeři z BreakPoint Studia. Je Tennis World Tour kvalitním servisem nebo jen další míček v autu?

Recenzovaná verze: PlayStation 4 Pro

Po prvním dohraném zápase v režimu kariéry, jsme museli odložit gamepad a ověřit si, zda informace o tom, že hru dělají stejní vývojáři jako Top Spin, je pravdivá a není to nějaký nejapný pokus o vtip. Tennis World Tour je totiž ve všech ohledech úplně jiná hra. Je mi líto, ale v příštích řádcích nebudeme hru vychvalovat, ale budeme spíše bádat po tom, co je na ní nejhorší.

 

Než vyhlásíme vítěze naší minihry, půjdeme pěkně popořadě. V hlavním menu vás přivítají možnosti jako exhibice, tutoriál a kariéra.  Kachlička s popiskem Online Play je nedostupná a vám tak nezbude nic jiného, než se stát tenisovou hvězdou v módu Career. Nabídka je dost chudá a skutečnost, že v tenisové hře z roku 2018, si nemůžete zahrát čtyřhru, je dost tristní. Ve hře nalezneme nějaká ta známá jména, jako např. Roger Federer, Milos Raonic nebo Angelique Kerber. Mnoho velkých jmen ale chybí. Jako Češi jistě neodpustíme nepřítomnost Tomáše Berdycha nebo sester Plíškových. Ve hře jsou i legendy jako Andre Agassi nebo John McEnrou, ale za ně si hráči musí připlatit. Drtivá většina arén je nelicencovaná a názvy jako Florida, Atlas nebo Dragons Arena jsou spíše k pláči, než k smíchu. Tento fakt nás opět vrací k režimu kariéra, kde si vytvoříte vlastního avatara, se kterým se snažíte dobýt tenisový Olymp. Začínáte jako 100. hráč a vaším úkolem je hrát, vyhrávat a zase jenom vyhrávat. Dostanete se tak výše na žebříčku a kvalifikujete se třeba i na nějaký ten GrandSlam.

Přečti si  Trailer k Season of the Splicer v Destiny 2 představuje novou aktivitu pro 6 hráčů

Soundtrack, který zní v hlavním menu je jedna z mála věcí, která nás nezklamala. Očekávali jsme klasickou hudbu, známou z ostatních tenisových her, která má za úkol neurazit. Vybrat takovou hudbu se sound designerům povedlo, takže můžeme v klidu přejít na to, co už tak růžové není. Komentář, kterým byla hra obdařena, je tak špatný, že bychom se raději dívali tři hodiny v kuse na Kolotoč a poslouchali Pavla Poulíčka, než abychom přepnuli možnost in-game commentary zpět na ON.  Je k neuvěření, že o tento komentář se postaral samotný John McEnroe. Ostatní zvuky, jako údery raketou nebo dopady míčků jsou v pořádku, alespoň v rámci tolerance, kterou jsme pro tento odstavec razantně zvýšili. Sami nevíme proč.

 

Co se týče grafického ztvárnění, je hra pár let pozadu za ostatními. Oni ale vlastně nejsou žádní ostatní, takže grafice říkáme OK. Bohužel samotný gameplay obsahuje pár bugů a grafických nedostatků. Po jednom vítězném smeči náš avatar radostí odhodil raketu, která krátce po dopadu na zem chytla jakýsi epileptický záchvat a začala cestovat po celém kurtu. I při pohledu na naše video vám jistě přijde, že vše je do sebe tak nějak špatně zašroubované. Není výjimkou, že vaše raketa odpálí míček i když se ho očividně nedotkla. Animace při dobíhaní míčku jsou kousané, stejně tak přechod z přípravy na servis.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

Je čas vyhlásit vítěze naší minihry, kde hledáme nejhorší faktor Tennis World Tour. Tzv. Game-killerem je ovládání. Hra vám vysloveně nutí hrát podle ní. Pokud se hra rozmyslí, že vás k síti nepustí, nemáte šanci. Můžou za to různí pohyboví asistenti, kteří s vaším hráčem pohybují, jak se jim zachce. Jejich cílem je pravděpodobně zařídit koukatelný gameplay, podobný reálnému tenisu a televizním přenosům. Dalším aspektem v ovládání, který nám způsoboval svalové záškuby, je umísťovaní úderů. I zde se hra očividně snaží napodobit reálný tenis, na úkor kontroly.

 

Tennis World Tour má mnoho dalších nedostatků, které jsme ještě nezmínili. Celkově hra působí tak, že jí dělal tým vývojářů, kteří v životě nestáli na kurtu, s raketou v ruce, a to ať už jde o chování hráčů na hřišti nebo animace diváků, kteří neustále tleskají. Od studia, které má dokonce název vyňatý z tenisového slovníku, jsme čekali hru naprosto jiné kvality.

 

Vývojáři: BreakPoint Studio

Vydavatelství: Bigben Interactive

Datum vydání: 22.5. 2018

Cena digitální kopie: 1699,-

Velikost hry: 4,70 Gb

Platformy: PlayStation 4 (recenze), Xbox One, PC, Nintendo Switch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno