Studio Expansive Worlds vydalo letos v únoru PC verzi hry theHunter: Call of the wild. Konzoloví hráči si museli počkat až do letošního října, kdy titul vyšel i se všemi DLC, které dosud vyšli. Jak se hře daří na PS4 a Xboxu One?

Recenzovaná verze: PS4

Ačkoliv mě myslivost a věci kolem zajímají, asi bych nikdy nedokázal vystřelit na krále lesů jelena nebo trefit na komoru mladého srnečka. To vše se mně i vám může změnit ve hře theHunter: Call of the wild. Simulátor lovu obsahuje dvě mapy, první z nich je oblast s nekonečně táhnoucími se kopci Hirschfeldenu a druhá je jezerní oblast Laytonu. Na Steamu už je nyní DLC za 7,99€, které vám přidá zasněženou Sibiřskou mapu, fanoušci tedy mohou doufat, že se brzy objeví i na konzolích.

Hru samotnou provází malý příběh, no jsou to spíše questíky jako: Vyfoť daňka nebo zastřelte tři srnce. Questy ovšem není nutné plnit a můžete se jen procházet po krásně graficky zpracovaném lese a poslouchat troubení jelenů nebo stopovat různou zvěř. Co se týče lesních zvířat, je jich v simulátoru dostatek. Ať už se jedná o jeleny, lišky, divoká prasata nebo dokonce bizona. Na druhou stranu budete muset být někdy i obezřetní, věřte mi, naštvaný medvěd není žádný med. Celé okolí na hráče působí dost reálně. Nejdůležitějším prvkem, na který musíte brát ohled je hluk vašeho pohybu. Pokud kráčíte v suchém listí, hra počítá s tím, že budete šustit po celém lese naopak, když se dostanete na vyšlapanou pěšinku, můžete být spokojení a je málo pravděpodobné, že vaši kořist vyplašíte.

Přečti si  Vývojáři Returnal žádají hráče, aby vypnuli automatické aktualizace PS5, protože by mohlo dojít ke ztrátě postupu

Největší slast je, když klidně i po půlhodině stopování konečně uvidíte zvíře, zamíříte, vystřelíte a čekáte. Na co čekáte? Pokud jste trefili přesně, je možné že váš cíl hned padl, ale také se může stát, že postřelený jelen bude utíkat a vy můžete strávit dalších patnáct minut prohlížením země a hledáním krvavých stop. Za sebe můžu říct, že daňka jsem stopoval a pak dohledával v čistém času klidně hodinu. Pokud se vám to stane jednou za čas, dá se to nazvat zábavou, ale později vám to začne lézt těžce na nervy. Ve zkratce, musíte si dát při míření hodně záležet a pak vám to usnadní hodně práce.

Celou hru doprovází pestrý strom skillů a perků. Po dosažení nové úrovně dostanete skill bodík a tyhle body pochopitelně sami investujete do čeho chcete. Spolu s úrovní se vám odemykají i nové zbraně, hledí apod. Na zvěř můžete klidně střílet loveckým lukem. Je tichý a je tu určitá možnost, že pokud střílíte na stádo, tak nevyplašíte zbytek, ovšem zacházet s lukem chce trošku tréninku. Dále jsou po mapě roztroušeny hromádky dřeva, které můžete za in-game měnu přeměnit v posed. To se může hodit, pokud si chcete počíhat na nějaký určitý typ zvěře, o kterém víte, že se tam chodí pást.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

Nemůžu nezmínit ani porodní bolesti, které s sebou neslo vydání na platformu PS4. Z čistého nebe se objevila zpráva, že na konzole od Sony má být theHunter: Call of the wild s českou lokalizací. Ovšem po spuštění, byla hra jen a pouze v azbuce. Po asi týdeních tahanicích vyšel patch, který přidal anglický jazyk a společnost Comgad se nechala slyšet, že lokalizace našeho jazyka ve hře nakonec nebude. Ne, že by to bylo v této hře nějak potřeba, ale bylo by to přinejmenším příjemné.

Vizuální zpracování simulátoru vypadá velice hezky a příjemně. Les a vše kolem něj se povedlo, stejně tak i zpracování zvěře. Stopy vypadají opravdu reálně a k vidění jsou i rozdílná prostředí, ať už klasicky zalesněná oblast nebo kukuřičné pole. Zvukovou stránku vyzdvihnout prostě musím. Troubení a zvuky zvířat jsou naprosto věrné. Troubení jelena zní fantasticky a ne jako nějaká náhražka nahraná někde ve studiu. S tímto si vývojáři opravdu vyhráli.

theHunter: Call of the Wild nabízí taktéž i multiplayer, který pro mě nedosahoval takové zábavy a už vůbec ne výzvy. Hráči si navzájem plaší zvířata a je takřka nemožné s někým soutěžit. Pokud ovšem máte kamaráda, který bude hrát s vámi kooperačně, můžete si udělat pěkný společný lovecký večer.

Vývojáři:  Expansive Worlds
Vydavatel: Avalanche Stuidios
Datum vydání: 2. říjen 2017
Cena digitální kopie: 1199,- Kč
Velikost hry: 11,4 GB
Platformy: PC (v únoru), Playstation 4 (recenze) a Xbox One

3 KOMENTÁŘE

  1. Přírodu mám moc rád, stejně tak procházky po lese, ale nejsem si jistý zda mi mě takováhle hra bavila. Ještě o tom popřemýšlím. Jinak fajn recenze. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno