Vývojářská společnost Remedy oznámila, že zrušila projekt pro více hráčů s kódovým označením Kestrel. Studio prozradilo, že se místo toho bude více soustředit na své stávající franšízy.

Podle oznámení byl Kestrel zahájen v listopadu 2023 a jednalo se o reboot předchozího projektu Vanguard.

Zrušení Kestrelu vede k tomu, že vývojáři pracující na tomto titulu byli přeřazeni na jiné projekty Remedy. To také znamená, že studio snižuje celkové úsilí o nábor pracovníků pro nyní zrušený projekt.

V prohlášení generální ředitel Remedy Tero Virtala hovořil o tom, že projekt je stále v rané fázi konceptu, a uvedl, že rozhodnutí o zrušení Kestrelu bylo učiněno navzdory tomu, že titul se ukázal jako slibný.

Projekt s kódovým označením Kestrel se ukázal jako slibný, ale byl stále v raném stádiu konceptu,“ řekl Virtala. „Naše další projekty dobře pokročily a přecházejí do dalších fází vývoje a větší zaměření na ně nám přináší výhody. Talentované vývojáře z Kestrelu můžeme přesunout na tyto další herní projekty a mnoho našich podpůrných funkcí získá dodatečné zaměření na svou činnost.

Přečti si  Donkey Kong Country Returns HD oznámen pro Switch, na trh přijde v lednu 2025

Když byla hra Kestrel v listopadu původně oznámena, popisovala ji společnost Remedy jako hru, jejíž hlavní součástí bude kooperativní multiplayer. Posledním velkým vydáním společnosti Remedy Entertainment byl hororový titul pro jednoho hráče Alan Wake 2, který je k dispozici na PC, PS5 a Xboxu řady X/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno