Máme pro vás přepis rozhovoru s Maulem, jedním z nejlepších mužských Cosplayerů, který se vypravil do Černobylu, aby v tamní Exclusion zóně nafotil sérii fotografií jakožto Joel z The Last Of Us.

Proč jsi se odvážil cestovat do vyznačené zóny v Černobylu “Jen kvůli cosplay”?
V žádném případě to nebylo jen pro cosplay a nejel jsem tam ani pro zábavu.
Jel jsem tam, kvůli událostem, které se tam staly. Na to co představují by nikdo z nás neměl nikdy zapomenout. A můžete mi věřit, nebyl to vůbec Happy-GO-Lucky výlet.

Jako Cosplayer občas narazíš na příležitosti, které zachytí mnohem víc než jen super fotku tvého kostýmu a nějaké to označení To se mi líbí na Facebooku. Někdy mám pocit, že bychom mohli udělat mnohem víc, kdybychom prostě zacházeli mnohem dál.

Není focení postapokalyptické hry v pravé kataklyzmatické zóně neuctivé k obětem tragédie? Proč jsi tam šel v cosplay?

Přečti si  Days Gone nebude na PC podporovat DLSS ani Ray Tracing

Protože sociální média jsou zatraceně silná a když můžu použít tyto followery s cílem zvýšit o něčem povědomí, tak to nikdy nepřestanu to dělat. Podle mého názoru je mnohem víc neuctivé nechat tyto místa a události zapomenuty.
Mluvil jsem v poslední době se spoustou lidí o Černobylu a bylo jich mnoho, kteří toho moc nevěděli, nebo dokonce o tom nevěděli vůbec nic. To je naprosto nepřípustné.

Samozřejmě jsme také jeli do Černobylu udělat ty nejhodnověrnější TLOU fotografie, které jsme měli na mysli. Nikdy bych na fotografiích nebojoval. Takže jsem dal jsem dohromady řadu velmi cool záběrů jako ve hře, ale také hodně až extrémní temné výjevy. Chceme, aby je lidé viděli, chceme, aby si lidé udrželi tyto katastrofy v mysli. Budou potom jednat s větší úctou a povědomím o tom že se takové věci dějí.
Tak proč nepoužít takovouto značku jako poslední variantu k poučení mladší generace o tom že je třeba přebrat odpovědnost?
Většina z Vás nemá této planetě právo na výběr, právo volit. Ale je to náš domov! – Nechme si ho!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno