Již tuto středu 16.10. odstartuje esportový šampionát Iconic&Famous svým prvním závodem.

Jak už název šampionátu napovídá, tak to bude závod na ikonickém okruhu Bathurst, který je legendou nejen na australském kontinentu, ale znají ho fanoušci z celého světa.  Na tomto okruhu v Novém jižním Walesu se koná každoroční klasika Bathurst 1000, která je jednou z největších australských sportovních akcí. Mimo tuto klasiku se zde od roku 1991 koná i slavná 12h, která má od roku 2011 zařazenou kategorii GT3.  A to je právě ta kategorie, ve které se pojede tento úvodní podnik šampionátu.

 

Kvalifikace

Před samotným šampionátem se uskutečnila kvalifikace, která měla za úkol rozdělit hráče do jednotlivých lobby.  24 hráčů se tak během třech kvalifikačních večer utkalo o místo v té nejlépe bodované lobby. V napínavé bitvě, která proběhla na okruhu Spa Franchorchamps s prototypem Toyota TS040 LMP1, zajel nakonec nejrychlejší čas šampión předchozího ročníku Jaroslav Dušek a opět tak prokázal svou rychlost. Nicméně jak již kvalifikace ukázala, tak letošní startovní pole bude opět velmi vyrovnané. Top 10 pilotů se vešlo do rozdílu 1 vteřiny.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] Elden Ring - unikl další krátký klip, FromSoftware naznačuje, že by hra mohla vyjít na přelomu fiskálních let 2022-23

Online živý přenos

Už kvalifikační večery jste mohli sledovat v přímém přenosu s komentářem Jirky Kujala  a organizátoři plánují pokračovat v živém výsílání ze všech závodů. Každý závod tak budete moci sledovat živě buď na Facebookové profilu šampionátu nebo na youtube kanále ThatOneStream.

Ještě připomeňme, že celý šampionát se jede o hodnotné ceny za bezmála 50 tísíc a s podporou Autoklubu České Republiky. Detailní informace naleznete v našem předešlém článku. Pokud by jste se i vy chtěli šampionátu zúčastnit a zabojovat o hodnotné ceny, tak se stále můžete přihlásit na stránkách šampionátu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno