Nejnovější modely Odyssey OLED jsou vybaveny technologií proti vypalování pixelů.

Nové i aktualizované monitory nabízejí spoustu toužebně očekávaných funkcí, a v některých případech i hodně nečekané vlastnosti. Využijí je všichni, bez ohledu na to, k čemu monitor používají. Hlavní předností řady Odyssey jsou špičkové OLED panely a v případě typu Odyssey OLED G8 také funkce s umělou inteligencí.

„Naše nejnovější monitory nabízejí uživatelům po celém světě obrovskou škálu možností, ať už s nimi pracujeme jakkoli,“ prohlásil Hoon Chung, výkonný viceprezident a ředitel divize zobrazovacích zařízení Samsung Electronics. „Herní modely Odyssey jsou vybaveny panely OLED a umělou inteligencí, řada Smart Monitor a ViewFinity zase nabízí univerzální využití. I nadále přetváříme celý obor a nabízíme uživatelům po celém světě nejlepší technologie, jaké jsou v současné době k dispozici.“

Modely Odyssey OLED pro rok 2024 rozšiřují nabídku Samsungu v kategorii špičkových OLED panelů. Novou řadu tvoří monitory Odyssey OLED G8 (G80SD) a Odyssey OLED G6 (G60SD).

Přečti si  Záložní zdroj podceňuje většina českých gamerů: Riskují tím přerušení hry i poškození drahého vybavení

Odyssey OLED G8 je prvním herním monitorem Samsung OLED s úhlopříčkou 32“, rozlišením 4K UHD (3840 x 2160) a poměrem stran 16:9. Pyšní se obnovovací frekvencí 240 Hz a odezvou 0,03 ms gray-to-gray (GtG), což znamená dokonale plynulé hraní s rychlými reakcemi systému. Odyssey OLED G6 má úhlopříčku 27” a rozlišení QHD (2560 x 1440) při poměru stran 16:9. Také tady se hráči mohou těšit na bleskurychlé reakce díky obnovovací frekvenci 360 Hz a odezvě 0,03 ms GtG.

Zdroj: Samsung

Odyssey OLED G8 je první herní monitor Samsung OLED s umělou inteligencí. Je vybaven stejným procesorem NQ8 AI Gen3 jako letošní chytré televizory 8K a stejně jako ony dokáže interpolovat obraz téměř do rozlišení 4K, pokud hráč využívá službu Samsung Gaming Hub.  Nechybí chytré prostředí Smart TV pro vyšší rozlišení při hraní i sledování filmů.

Přečti si  Elden Ring: Shadow of the Erdtree se na Steamu dostává do smíšených uživatelských recenzí kvůli vysoké obtížnosti

Oba nové OLED modely jsou vybaveny novou proprietární technologií Samsung OLED Safeguard+, zabraňující vypalování pixelů. Nová technologie jako první na světě chrání obrazovku pomocí pulsní tepelné trubice. Chladicí systém Dynamic Cooling System funguje na bázi vypařování a kondenzace chladicí kapaliny, což znamená pětkrát účinnější chlazení v porovnání se starší grafitovou metodou (ta chrání monitor před vypálenými pixely ochlazováním jádra). Monitor zároveň detekuje statické obrázky jako loga nebo nástrojové lišty a automaticky snižuje jejich jas, čímž ochranu proti vypálení pixelů posiluje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno