Nová paměť GDDR6 může poskytovat rychlosti až 24 Gb/s, což je zlepšení oproti předchozímu produktu Samsung GDDR6 s rychlostí 18 Gb/s.

Samsung vyvinul rychlejší paměť GDDR6, která by mohla skončit v grafických kartách nové generace od Nvidie a AMD. 

Nová paměť GDDR6 může dosáhnout rychlosti až 24 Gbps, což představuje 30% zlepšení rychlosti oproti předchozímu produktu Samsung GDDR6, který dosahuje 18 Gbps.

„Nová paměť je navržena tak, aby výrazně zvýšila grafický výkon pro grafické karty nové generace (Video Graphics Arrays), notebooky a herní konzole, stejně jako aplikace založené na umělé inteligenci a vysoce výkonné výpočetní systémy (HPC). Uvedl výrobce ve čtvrtečním oznámení.

Například vyšší rychlosti nové paměti GDDR6 mohou dodat až 1,1 terabajtu dat za jednu sekundu, dodal Samsung. Tato technologie je také navržena tak, aby byla kompatibilní se všemi návrhy GPU a aby se zmenšila na možnosti s nižší spotřebou určené pro notebooky.  

Přečti si  Netflix v minulém čtvrtletí ztratil téměř 1 milion předplatitelů - Není se co divit

Korejská společnost začala testovat novou paměť pro své zájemce. Čas ale ukáže, zda technologii využije Nvidia nebo AMD. V případě Nvidie společnost využila Micron GDDR6X paměť pro napájení video RAM v řadě RTX 3000. 

Již v dubnu Micron oznámil novou 16GB GDDR6X paměť pro RTX 3090 Ti, která je schopna dosáhnout 21 Gbps. Společnost však také plánovala v budoucnu zvýšit rychlost paměti na 24 Gbps. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno