Přidáme nové herní prvky a nové mechanismy, které jste v našich předchozích hrách neviděli,“ říká spoluvýkonný ředitel Michał Nowakowski.

Podpora hry Cyberpunk 2077 byla (z větší části) ukončena a další hrou, na kterou se CD Projekt RED zaměřuje, je Zaklínač 4 (nebo také Project Polaris). Vývojáři nedávno prozradili, že na dalším díle fantasy RPG série pracuje více než 400 lidí, přičemž projekt je v současné době ve fázi předprodukce a do plné produkce by měl přejít někdy v tomto roce.

Je samozřejmě ještě příliš brzy na to, aby bylo jasné, jaká hra nakonec bude, ale i když CD Projekt RED ještě není připraven začít tyto detaily sdílet, studio chce fanoušky ujistit, že Zaklínač 4 (nebo jak se nakonec bude jmenovat) nebude jen „Zaklínač 3 v novém hávu“.

Během nedávného rozhovoru s investory se jeden z výkonných ředitelů Michał Nowakowski dotkl rizik spojených s tvorbou nové hry a snahou o inovaci, načež dodal, že ačkoli příští Zaklínač bude stavět na tom, co se CDPR naučilo z minulých her, bude také dělat věci, které studio „ještě nedělalo“.

Pokud jde o riziko inovativních prvků – tvorba nové hry je vždy tvůrčím rizikem, zejména proto, že se snažíme posouvat nové hranice a zkoumat nové oblasti, dělat něco, co jsme vlastně ještě nedělali,“ řekl Nowakowski (přepis přes Rock Paper Shotgun). „Myslím, že chci říct, že byste neměli očekávat Zaklínače 3 v novém hávu, tak nějak. Samozřejmě stavíme na základech toho, co bylo předtím, a na tom, co jsme se naučili, ale přidáme nové herní prvky a nové mechanismy, které jste v našich předchozích hrách neviděli. Řekl bych, že dělat takové věci je vždycky risk. Není to jen opakování toho, co bylo uděláno dříve.

Podrobnosti o Zaklínači 4 byly doposud skoupé, CD Projekt RED pouze potvrdil, že hra je vyvíjena na Unreal Engine 5 a bude prvním dílem nové trilogie. Ředitel hry Sebastian Kalemba také uvedl, že hra bude sloužit jako „vynikající vstupní bod“ pro nováčky v sérii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno