Věčná otázka kolující okolo podobných her je, zda ten či onen titul bude obsahovat také multiplayer. A ta se nevyhnula ani očekávanému RPG Sekiro: Shadows Die Twice, od From Software.

From Software uvádí, že jejich připravovaná hra žádný multiplayer mít nebude a ve skutečnosti je toto rozhodnutí lepší, než si myslíte.

Multiplayerový aspekt u SoulsBorne her měl spoustu proměnných, které vývojáři museli řádně vyvážit a přizpůsobit jim také ekonomiku ve hře i herní ekosystém. Vývojáři tak neustále museli myslet na to jaký vliv bude mít kooperace hráčů na oblast, kterou prozkoumávali, jak se bude chovat boss, jestliže existuje více než jeden cíl a řadu dalších.

U Sekiro, tak dostali vývojáři maximální prostor pro vlastní kreativitu, aby mohli vytvořit co nejlepší singleplayerový zážitek. A každý boss fight tak bude jedinečným zážitkem a prověří herní dovednosti každého hráče. Žádní pomocníci ani duchové, zkrátka jen vy. Vývojáři se také mohli mnohem více soustředit na charakter postavy, která tak bude mít vlastní osobnost a nebude jen samozvaným mutem.

Přečti si  STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Hra se bude soustředit spíše na japonskou historii a její prvky, než na západní, což je další významnou odchylkou od Souls her.

Další informací je, že Sekiro bude nabízet možnost pauzy, takže hráči si budou moci bez obav odskočit na jídlo, toaletu, či vyřídit naléhavý hovor.

Sekiro: Shadows Die Twice vychází na PC, PS4 a Xbox One 22. března.

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno