Včera bylo oznámeno, že Call of Duty: Warzone překonalo milník v podobě 100 miliónů hráčů. Dnes Activision odhalil další neuvěřitelné číslo, když uvedla, že série Call of Duty se prodalo od roku 2003 více než 400 miliónů kopií.

To znamená, že série jako celek dokázala prodat více než 22 miliónů kopií každý rok, po dobu téměř dvou desetiletí.

Nejprodávanější hrou této série je Call of Duty: Modern Warfare z roku 2019, které se od května loňského roku prodalo přes 30 milionů kopií. Call of Duty: Modern Warfare 3 a Call of Duty: Black Ops jsou druhou a třetí nejprodávanější hrou v sérii, obě s více než 26 miliony prodaných kopií.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

400 milionů řadí sérii mezi špičku a je tak třetí nejprodávanější herní sérií všech dob. Série dokázala porazit Pokémona (4. místo s 386 miliony kopiemi), Super Mario  (5. místo s 350 miliony) a Grand Theft Auto (6. místo s 320 miliony kopií). Jediné dvě série, kterých se prodalo více jsou Tetris (2. místo s 495 miliony) a celková Mario  série (1. místo s 680 miliony).

Zajímavé je, že úspěch Call of Duty je do značné míry postaven na kvantitativním přístupu. S 18 tituly hlavních sérií a 26 napříč konzolemi a handheldy, tato série dokázala, že si dokáže udržet úspěch i přes některé slabší díly v sérii. Žádná hra Call of Duty se ale nepřiblížila konkurenční nejprodávanější hře všech dob v individuálním prodeji, kterou je Minecraft s 200 miliony kopií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno