Pokud to takto půjde dál, tak na trhu velmi brzy zcela vymizí dospělé hry pro dospělé publikum.

Po pondělní konferenci Sony na PGW se především po ukázkách z her Detroit: Become Human a The Last of Us Part 2 zdvihla vlna hlasů kritizující zobrazované násilí na ženách, dětech a i celkové násilí ve hrách.

https://youtu.be/2fokopgmREU

V první řadě je třeba si uvědomit že 90% vydávaných her v sobě do jisté míry nesou formu násilí a to i v případě, že střílíte růžové králíčky, či střílíte květiny, ba dokonce jezdíte v autě, protože byste se nedejbože mohli vybourat a utrpět zranění. Podle těchto názorů a kritik, která se objevují by bylo kupříkladu GTA, CoD, Battlefield, Wolfenstein, Uncharted a asi milión dalších her naprosto nehratelných a to včetně PAC-MANA, nebo Super Maria.

Výsledek obrázku pro pac man

Naopak bychom jako hráči herní fanoušci měli být vděčni za to, že na světě se stále ještě najdou firmy a vývojáři, kteří mají “koule” a chuť tvořit dospělé hry s dospělou tématikou a hlavně pro dospělé publikum jako je Bethesda, Naughty Dog, Hideo Kojima a další.

Přečti si  Zamíří Sunset Overdrive na konzole PlayStation?

Úmyslné upravování her, odstraňování drsnějších scén, či válečných symbolů, jen za účelem lepšího ratingu a možnému navýšení prodejů je cestou do pekel herního průmyslu a kvalitních singleplayerových her vůbec.

Je třeba si uvědomit že domácí násilí a násilí i terorismus obecně jsou velkými celosvětovými tématy a problémy. Vše se denně kolem nás odehrává a je třeba si přiznat, že je to bohužel špatnou součástí lidstva jako takového. Ještě větší problém je, že lidé o těchto věcech nechtějí slyšet a mluvit a raději zavřou informační kanál kde se něco podobného řeší a objevuje. V takovém případě musím všem těmto lidem doporučit: “nehrajte tyto hry a ani se na ně nedívejte”.

Aplikace Game Press herní info na dlani.

K této vlně nevole se vyjádřil také Jim Ryan který uvedl:

„Na PGW jsme ukázali krásnou škálu her. The Last of Us Part 2 dělají dospělí lidé pro dospělé hráče. Neměl bych předbíhat, ale pravděpodobně dostane věkové doporučení 18+. To je fér. Dospělí hráči mají tenhle druh her rádi. Pro druhé spektrum máme jiné hry, třeba Concrete Genie, kterou si chce má osmiletá dcera zahrát.“

„Z mého pohledu poskytujeme platformu pro lidi, kteří dělají hry, ať už to jsou naše vlastní studia nebo jiní vydavatelé, přinášejí na tuto platformu obsah. Musíme akorát zajistit, aby správný obsah hráli správní lidí – zejména z důvodu věku. Myslím, že The Last of Us Part 2 byl skvělou prezentací na konec tiskové konference.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno