Yasuhiro Ootori ze společnosti Sony hovořil o možnostech společnosti na vyhodnocování zahřívání a úpravách chlazení konzolí PlayStation 5 po jejich spuštění pomocí aktualizace firmwaru.

Jedním velkým tématem diskuse před uvedením PlayStation 5 na trh zůstává úroveň zahřívání a hluku konzole, a to navzdory ujištění, že PS5 je tichou a chladnou konzolí. Diskuse je stále aktuální díky problémům s hlukem konzolí PS4, který se dostavil plíživě až s postupem času. 

Ale společnost Sony bere tento problém a svůj závazek s PS5 skutečně vážně, protože tvrdí, že bude schopen upravit rychlost ventilátoru PS5 v průběhu času pomocí aktualizace firmwaru. V rozhovoru pro japonskou prodejnu 4Gamer o tom hovořil inženýr strojírenského designu Sony VP Yasuhiro Ootori.

Ootori vysvětluje, že jakmile budou hry pro PS5 vydány, bude společnost Sony shromažďovat údaje o tom, jak se konzole vypořádává s teplem. Tato data jsou klíčem k pochopení toho jak jsou hry optimalizovány a jak se s nimi PS5 vypořádá. 

Ootori popsal, jak má Sony plán optimalizovat ventilátor PS5 na základě údajů, které shromažďuje, a dokonce se podrobně zabývá tím, jak má PS5 na své základní desce tři různé teplotní senzory, které je Sony schopna používat k ovládání rychlosti ventilátoru. Pomocí těchto senzorů může Sony aktualizovat „parametry ovládání ventilátoru“ systému PS5, aby bylo možné odpovídajícím způsobem řešit zahřívání systému. Tyto změny budou provedeny prostřednictvím pozdějších aktualizací firmwaru.

Vzhledem k tomu, že vždy existuje možnost, že by Sony udělala nějakou chybu v celkové optimalizaci, je dobré vědět, že má nástroje k tomu, aby ji byla schopna v praxi odhalit a následně napravit. Tím nechceme říci, že PS5 bude mít při vydání nějaké problémy, ale spíše, že její tvůrci mají prostředky k tomu aby je mohly případně řešit.

Přečti si  Activision si v příštích dvou letech najme 2 000 vývojářů, protože si klade za cíl ztrojnásobit velikost franšízového týmu

PlayStation 5 vychází na našem trhu 19. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno