Společnost Sony čelí hromadné žalobě, v níž se tvrdí, že společnost má monopol na prodej digitálních her prodávaných prostřednictvím obchodu PlayStation Store.

Jak uvádí Bloomberg, společnost Sony přestala před lety prodávat kódy pro stahování jednotlivých her prostřednictvím maloobchodníků, což znamená, že zatímco si zákazníci mohou koupit digitálně tituly pro Xbox a Switch u jiných online prodejců nebo v kamenných obchodech, tak u PlayStationu tato možnost v současné době neexistuje. Tituly musí být zakoupeny přímo prostřednictvím společnosti Sony. Společnost Sony však prodává kódy s peněžními prostředky u většiny maloobchodů.

„Monopol společnosti Sony jí umožňuje účtovat vysoké ceny za digitální hry pro PlayStation, které jsou výrazně vyšší než jejich fyzické protějšky prodávané na konkurenčním maloobchodním trhu a podstatně vyšší, než by byly na konkurenčním maloobchodním trhu digitálních her,“ tvrdí žaloba. Dodává také, že spotřebitelé by mohli nakonec zaplatit až o 175 procent více za nákup digitální kopie než fyzické.

Přečti si  Souboje v Senua’s Saga: Hellblade 2 budou extra reálné a brutální

Společnost Sony kdysi uvedla, že rozhodnutí zastavit prodej kódů pro stahování v maloobchodě bylo učiněno za účelem „globálního sladění klíčových podniků“. V současné době si tak hráči mohou zakoupit jen předplacené karty, členství PS+ a také měnu so různých her, jako je například FIFA.

Kromě toho společnost Sony také zcela řídí jaké hry se začnou prodávat na PSN a kdy, což neplatí pro hry na Xbox, Switch nebo Steam. Tato praxe ztěžuje získání výhodných nabídek digitálních her na PlayStation a je často mnohem levnější zakoupit fyzickou kopii hry. Nezbývá než doufat, že by to tento soudní proces mohl změnit.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno