Společnost Sony, stojící za řadou konzole PlayStation, dokončila vývoj gamepadu pro připravovaný PlayStation 5 a začala jej rozesílat herním vývojářům, kteří tak mohou upravit své hry novému ovladači na míru.

Sony si pro nový ovladač, který má být v mnoha směrech revoluční, připravila vcelku futuristický vzhled. Nutno ovšem říci, že ač se jedná o vcelku designový kousek, tak se zdá, že hráčům dobře známé funkce a rozmístění tlačítek zůstanou zachovány. Sony nám ovšem neukázala zadní část ovladače, která taktéž zajímá mnohačlennou skupinu hráčů. Zda se tak na zadní straně DualSensu nějaká tlačítka nachází se dozvíme postupem času.

DualSense má vestavěný mikrofón, který má hráčům, kteří neupřednostňují headsety či sluchátka, usnadnit možnost chatovat ve hře s ostatními. Všechny základní verze ovladače by měly být provedeny v kombinaci dvou barev. Změny dostálo taktéž i umístění lightbaru, u kteréhos e v minulosti hodně debatovalo a očekávalo se, že s ním Sony již nepočítá.

Přečti si  Sezóna 9 Apex Legends přináší novou možnost hlášení hráčů za „smurfing“

“DualSense marks a radical departure from our previous controller offerings and captures just how strongly we feel about making a generational leap with PS5. The new controller, along with the many innovative features in PS5, will be transformative for games – continuing our mission at PlayStation to push the boundaries of play, now and in the future. To the PlayStation community, I truly want to thank you for sharing this exciting journey with us as we head toward PS5’s launch in Holiday 2020. We look forward to sharing more information about PS5, including the console design, in the coming months.”

– Jim Ryan, President & CEO, Sony Interactive Entertainment

Sony také logicky sáhla i po novém konektoru. Typ USB-C tak vystřídal minulou generaci. Podobně příjemného upgradu se údajně dočkala i samotná baterie. Rozdíl výdrže oproti DualShocku 4 má být markantní.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

S novou generací ovladače hráči přijdou o tlačítko Share. Nahradí jej Create Button, který ovšem bude Share funkce ovládat také. Co dalšího bude umět se dozvíme snad brzy.

10 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno