Společnost Sony dnes oznámila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2019, které se týká období od 1. července do 30. září 2019.

během tohoto čtvrtletí dokázala společnost prodat 2,8 milionu kusů PS4, což znamená, že celkový součet k 30. září je na 102,8 milionu kusů.

Jak tržby, tak provozní výnosy společnosti zaznamenaly meziroční výrazný pokles v důsledku poklesu prodeje hardwaru a softwaru, částečně kompenzovaného růstem prodejů PlayStation Plus a snížením nákladů. Pokud ovšem s těmito daty nepracujete, pak věřte, že to neznamená, že by společnost Sony prodělávala, ale jednoduše to, že vydělala méně peněz než ve stejném čtvrtletí minulého fiskálního roku.

Je zajímavé, že prognóza pro PS4 prodané do konce fiskálního roku byla podruhé v řadě snížena. Společnost Sony nyní očekává dodání 13,5 milionu kusů v celém fiskálním roce, což znamená, že do 31. března 2020 bude dosaženo celkem 110,3 milionu prodaných kusů.

Přečti si  FIFA 21 dorazí do Xbox Game Pass pro PC a EA Play 6. května

Společnost také oznámila, že celkový počet odběratelů PlayStation Plus je nyní 36,9 milionu.

Pokud budeme brát společnost Sony jako celek, tak všechna čísla jsou aktuálně v černé barvě s meziročním poklesem tržeb, zatímco zisk se zvýšil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno